07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Türkiye Adalet Arıyor, Onlar Dalgasını Geçiyor
Türkiye Adalet Arıyor, Onlar Dalgasını Geçiyor

Türkiye Adalet Arıyor, Onlar Dalgasını Geçiyor

Başbakan Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan İstanbul’a başlattığı ‘Adalet ‘Yürüyüşü ile ilgili konuştu. Yıldırım; ”Oraya gitmek için bu sıcakta mübarek ramazan günü yürümeye lüzum yok ki. Hızlı trenle gidebilir. Sokakta adalet aranmaz” dedi.

Türkiye Adalet Arıyor, Onlar Dalgasını Geçiyor

İşte Türiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım ‘adalet Yürüyüşü’ açıklamasından başlıklar;

“Bu sıcakta mübarek ramazan günü yürümeye lüzum yok ki. Hızlı trenle gidebilir”

”Sayın Kılıçdaroğlu ne için yürüyor? Ben Enis Berberoğlu’nu ziyarete gidiyor diye duydum. Oraya gitmek için bu sıcakta mübarek ramazan günü yürümeye lüzum yok ki. Hızlı trenle gidebilir. Hem de hızlı trenle gidebilir. Niye eziyet ediyor kendine. Sokakta adalet aranmaz. Türkiye bir hukuk devleti. Dolayısıyla birinci mahkeme bir karar vermiş. Bunun daha hak arama yolları devam ediyor. Yargı yolu süreçleri tamamlanmış değil. Mahkemelerin verdiği kararı beğenmesek de saygı göstermemiz lazım. Adalet sokakta aranmaz.”

“Kılıçdaroğlu unutmuş görünüyor”

“Sayın Kılıçdaroğlu şunu unutmuş gözüküyor, şimdi milletvekiline sahip çıkmasını normal karşılayabiliriz ama unutmasın ki Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bu dokunulmazlıklar kaldırılırken, Enis Berberoğlu da dahil, kalkması yönünde olumlu oy kullanan Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Bütün partilerin, HDP hariç, oylarıyla dokunulmazlıklar kalkmıştır. Dolayısıyla bu dokunulmazlıkların kalkmasının sonucunun yargılama olacağını Sayın Kılıçdaroğlu baştan biliyor. Onun için şu anda gösterdiği tepki çok anlamlı değil, doğru da değil.”

“En hafifinden sorumsuzluktur”

“Sokakta ülkemizi dünya aleme şikayet etmek anamuhalefet partisine yakışan bir şey değil. Çözüm aranacaksa çözüm yeri Meclis. Meclis’te her türlü mesele konuşulur, hukuk içinde ne çözüm bulunacaksa bulunur. Sokağa davet etmek, sokakta çözüm aramak en hafifinden sorumsuzluktur.”

“Bahçeli sağduyulu”

“Bahçeli’nin açıklamaları gayet sağduyulu devlet adamına yakışır açıklamalardır.”

“Gerekli güvenlik tedbirlerini almış durumda”

“Bu ihtimal uzak değil. Sokağa indiğiniz zaman provokasyonlar her zaman beklenebilir. Ancak İçişleri Bakanımız konuyu yakından takip ediyor. Gerekli güvenlik tedbirlerini almış durumda. CHP yöneticileriyle de bu konuda yakın temaslar devam ediyor. Ümit ederim ki bu meseleye artık burada son verirler. Sokakta hak arandığını görünmüş değil. Bu yol yol değildir bu işten vazgeçmesini tavsiye ediyorum.”