07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » TRT’de Deprem!
TRT’de Deprem!

TRT’de Deprem!

TRT Genel Müdürü Şenol Göka İstifa etti. İstifa dilekçesine, “gördüğüm lüzum üzerine istifa ediyorum” yazan Göka’nın istifası  kabul edildi.

TRT’de Deprem!

Hürriyet’ten Aysel Alp’in haberine göre; Göka’nın yerine atama yapılıncaya kadar, TRT Kanunu gereği en kıdemli genel müdür yardımcısı olan Erkan Durdu vekalet edecek.

Yandaş yazar Ömer Turan, bir süre önce TRT Haber’in başlıklarında Erdoğan’a bilinçli olarak hakaret edildiğini öne sürmüş, TRT Haber’in başındaki Yaşar Taşkın Koç ile aralarında polemik yaşanmıştı. Göka’nın istifasının bu tartışmayla ilgili olup olmadığı henüz bilinmiyor.

1962 yılında Denizli’de doğan Şenol Göka, Marmara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Radyo Televizyon Bölümü’nden 1985 yılında mezun oldu. Aynı yıl TRT’nin açtığı Yardımcı Prodüktörlük sınavını kazanarak TRT’ye giren Göka, TRT’de sırasıyla Prodüktör, Ankara Radyosu Müdürlüğü, Radyo Dairesi Başkanlığı ve Dış Yayınlar Dairesi Başkanlığı görevlerinde bulundu.

2012-2014 yılları arasında geçici olarak Başbakanlık Müşavirliği yapan Göka, 25 Haziran 2014’te TRT Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliğine atandı. Ekim 2014’te de genel müdürlük görevine getirildi.