07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Suikast mi, Kaza mı?
Suikast mi, Kaza mı?

Suikast mi, Kaza mı?

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’in içinde olduğu makam aracına kamyon çarptı. Kazada, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper ve şoförü yaşamını yitirdi. Kazadan sonra kaçan kamyonet sürücüsü yakalandı. Başsavcı Mustafa Alper’in Denizli’de hazırladığı FETÖ iddianamesi, darbe girişiminin ardından Türkiye’de hazırlanan ilk iddianame olmuştu.

Suikast mi, Kaza mı?

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’in içerisinde olduğu makam aracına, 64 DL 821 plakalı kamyon çarptı. Başsavcı Alper ve şoförü Muzaffer Akşehirli hayatını kaybederken, bir koruma polisi de ağır yaralandı. Olay yerine çok sayıda polis ekibi yönlendirilirken, kazadan sonra kaçan kamyon şoförü yakalandı. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

MUSTAFA ALPER KİMDİR?

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper 1969 yılında Muğla’nın Kavaklıdere ilçesinde doğdu. Sırasıyla; Cumhuriyet İlkokulu, Kavaklıdere Ortaokulu, 60.Yıl S.M.Lisesi ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı üniversitede Avrupa Birliği Hukuku uzmanlığı ve yüksek lisans derecesi aldı. İzmir’de öğretim görevliliği ile avukatlık yaptı, askerliğini de İzmir’de tamamladı. 1995 yılında Ankara HAkim/Savcı adayı olarak mesleğe katılan Alper, stajının akabinde Konya/Ereğli, Muş/Varto, Afyonkarahisar/Dazkırı, Çanakkale Cumhuriyet Savcılıkları; İskenderun, Van Cumhuriyet Başsavcılıkları, Van Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcılığı ve Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı görevlerinde bulundu.
İngilizce bilen, hakim Hatıran Alper ile evli ve 2 çocuk babası Başsavcı Mustafa Alper, 13 Temmuz 2015 tarihinden itibaren Denizli Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yapıyordu.