07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Sakalı Kesip, Şalvarı Çıkardı, Tövbe Edip Sanat Hayatına “Döndü”
Sakalı Kesip, Şalvarı Çıkardı, Tövbe Edip Sanat Hayatına “Döndü”

Sakalı Kesip, Şalvarı Çıkardı, Tövbe Edip Sanat Hayatına “Döndü”

90’ların popüler ismi Yaşar Alptekin 2000’lerin başında önemli bir dönüş yaşamış ve hidayete ermişti. Hacca giden Yaşar Alptekin değiştirdiği giyim tarzı ve sakallarıyla da dikkatleri üzerine çekmişti. Bu hafta Yaşar Alptekin sosyal medya hesabından altında kot pantolon üstünde spor gömlekle bir fotoğraf paylaştı. Bir kesim fotoğrafın eski olduğunu söylerken diğer bir kesim de ‘fotoğraf yeni. Yaşar Alptekin eskiye döndü’ diye yorumda bulundu.

Sakalı Kesip, Şalvarı Çıkardı, Tövbe Edip Sanat Hayatına “Döndü”

Yeni imajıyla ilgili ilk kez Duymayan Kalmasın programına konuşan Yaşar Alptekin şunları söyledi:

“Ben ilahiyatta okumadım, imam hatipte de okumadım. Sanatçıyım daha önceden yine sanatçıyım. Dolayısıyla da bir ara sanatçılığa ara vermiştim. Yine sanatçılığa başladım. Ben imam hatipte okutup da sonradan meşhur olacağım diye sonradan ortalara çıkmadım. Dolayısıyla da benim her zaman söylediğim bir şey var; ‘Ben din adamı değilim, dinimin adamıyım… Dolayısıyla da ben çıkmış olduğum bir yolda piştiğime inanıyorum.”

“Havaya girdim”

“13 senedir hiç böyle profesyonel çalışmalar yapmamıştım. Açıkça söylemek gerekirse biraz zorlandım. Ama fotoğrafçıya rica ettim, biraz müzik yaptılar, müzikle biraz havaya girdim.  Bu işe girmemde aracı olan insanlar var, ben yoksa böyle asırlık çınar ağacı gibi bekliyordum bir kenarda. Ama Allah razı olsun, asırlık çınar ağacına su verdi, oradan bir filiz çıkardı.”