07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Rüşvetçi Ağır Ceza Reisine Suç Üstü
Rüşvetçi Ağır Ceza Reisine Suç Üstü

Rüşvetçi Ağır Ceza Reisine Suç Üstü

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı yazılı bir açıklama yaparak, bir kişiyi rüşvet karşılığı olarak tahliye etmek amacıyla para isteyen hakimin gözaltına alındığını duyurdu..

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, İstanbul Anadolu 3. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı olan hakim H. A.’nın Sulh Ceza Hakimi olduğu dönemde bir soruşturmada şüpheliyi tahliye etmek için para istediğine ilişkin olarak kendilerine ihbar geldiği belirtildi.

Rüşvetçi hakim ve avukat gözaltında

İhbar üzerine soruşturma başlatıldığı, teknik takip ve izleme kararı alındığı belirtilen açıklamada, “Teknik takip ve izleme kararlarına istinaden önceden seri numarası alınmış 50.000 USD’nin müşteki tarafından Pendik’teki bir avukatlık bürosuna teslimin ardından, Başsavcılığımızca görevlendirilen Cumhuriyet Başsavcıvekili ve İstanbul Barosu’ndan temin edilen iki avukat ile girilmiş, Ağır Ceza Hakimi H.A. ve Av. S.B., suç üstü hükümleri gereğince suçun ağır cezalık ve kişisel suç olması, delillerin sağlıklı toplanması amacıyla gözaltına alınmışlardır” denildi.