07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Passat Mehmet Resmen Belediyeye Çökmüş
Passat Mehmet Resmen Belediyeye Çökmüş

Passat Mehmet Resmen Belediyeye Çökmüş

Türkiye’de 2014’de yapılan yerel seçimde AKP‘den Düzce Belediye Başkanı seçilen ve bir süre önce “herkes Audi’ye biniyor ben Passat’la mı gideyim” diyerek 650 bin liralık makam aracı alarak tartışmalara neden olan Mehmet Keleş‘in, aralarında amcası, gelini, yeğeni ve kuzenin de bulunduğu 9 akrabasını belediyede üst düzey yönetici olarak atadığı ortaya çıktı.

Sözcü gazetesinden Kamil Elibol’un haberine göre, duruma tepki gösteren CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan, “Sadece yönetimde değil belediye iştiraki olan iki şirkete de akrabalarını doldurdu” dedi.

“Başkanlık Sistemi için pilot bölge seçilen Düzce’de uygulama sorunsuz bir şekilde ilerliyor”

Mesude Özcan’ın 2 Mayıs 2016’ya kadar Belediye İmar ve Şehircilik Müdürü olarak görev yaptığı öğrenildi. AKP’li başkanın eşi Gönül Keleş’in yeğeni Emre Kahraman Özel Kalem Müdürü oldu. Keleş yeğenlerinden; Ferit Girgin’i Destek Hizmetleri Müdürü,Zeynan Karabacak’ı Su ve Kanalizasyon Müdürü, Kenan Güreşçioğlu’nu Fen İşleri Müdürü atadı. Keleş, iki yıl Özel Kalem Müdürlüğü’nü yapan yeğeni Akif Keleş’i geçen yıl Yazı İşleri Müdürlüğü’ne kaydırdı. Mehmet Keleş, gelini İlkay Karabulut Keleş’i de unutmadı. ]İlkay Keleş, iki yıldır kayınpederinin Basın Danışmanlığı’nı yürütüyor… Sosyal medyada Düzce Belediyesi aile şeması çıkarıldı. Şemanın altına da, “Başkanlık Sistemi için pilot bölge seçilen Düzce’de uygulama sorunsuz bir şekilde ilerliyor” notu düşüldü.
4 başkan yardımcısından 2’si akraba 1’i aile dostu

Keleş’in Düzce Belediyesi’nde eş, dost, hısım akrabadan oluşturduğu kadro  adeta hanedanlık gibi. 4 başkan yardımcısından ikisi akrabası, biri ise aile dostu .

Belediye iştiraklerinde de akrabaları var

Duruma tepki gösteren CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan, belediye iştiraki olan İNTAŞ ve YEYPAŞ A.Ş.’de Keleş’in yakınlarının yönetici ve personel olarak istihdam edildiğini öne sürdü. Tozan, “Sadece yönetimde değil belediye iştiraki olan iki şirkete de akrabalarını doldurdu. Personel kayıtlarına bakıldığında hangi akrabaların çalıştığı ve ne kadar maaş aldıkları görülebilir” dedi.