07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “ÖSO İçinde TSK’ya İhanet Ediliyor”
“ÖSO İçinde TSK’ya İhanet Ediliyor”

“ÖSO İçinde TSK’ya İhanet Ediliyor”

Yeniçağ gazetesi yazarı Ahmet Takan Fırat Kalkanı operasyonuna ilişkin 2 çarpıcı iddiayı gündeme taşıdı…Takan’ın iddiasına göre ÖSO içinden bazı gruplar IŞİD‘e mühimmat yardımı yapıyor. İkinci iddia ise şehit edilen 2 Türk askeriyle ilgili. Kaçırılan 2 askerin cenazeleri 6 IŞİD’li terörristin cesetleriyle takas edilerek alındı.

İşte Ahmet Takan’ın o yazısından çarpıcı bölümler;

“ÖSO içindeki bazı hain yapılanmaların IŞİD’e mühimmat ve patlayıcı madde sevkiyatı yapıyor”

“TSK’nın Fırat Kalkanı operasyonunda ÖSO içindeki bazı yapılanmaların yaptığı kalleşlikleri, ihanetleri belgeledik. Çok şehit verdik Suriye topraklarında. Kahramanlarımızın El Bab kapısında operasyonları devam ediyor. Ancaak!.. Kalleşlikler de devam ediyor. Böyle giderse daha da acı bedeller ödememiz kaçınılmaz olacak.

Şimdi yine belgeleri konuşturalım;Tarih; 8 Ocak 2017.Saat; 21 suları.Yer; El Bab’ın 10 kilometre güneyindeki Akterin köyü. Olay; ÖSO içindeki bazı hain yapılanmaların IŞİD’e mühimmat ve patlayıcı madde sevkiyatı yaptığı, sattığı üzerine duyum alan, bölgede Türkmenler için savaş veren bir grup Türkmen harekete geçiyor. 2 TIR’a operasyon düzenleniyor. TIR’lar yakalanıyor. Gizli bölmelerinde ve yakıt tanklarının içindeki askeri mühimmat ve patlayıcı maddelere el konuyor.İşte bunlar da operasyon anında çekilmiş ve benim de bölgedeki askeri kaynaklardan ulaştığım fotoğraflar.

1-710 2-576 3-382 4-210

Peş peşe bu 4 kareye lütfen dikkatlice bakın!..Peki bu yakalanan mühimmat ve patlayıcı maddeler ne oluyor?..Operasyonu yapan Türkmen grup hemen emniyete alıyor. Bir grup da olay yerinden bölgede bulunan Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı paşaya gidiyor. Durumu anlatıp bilgileri veriyor. Aksakallı paşa, olayın perde arkasının araştırılması için talimat veriyor. Mühimmata da el konuyor.El Bab’da yaşadığımız gerçeklerden sadece bir kare bu!..”

“Şehitlerin cenazeleri 6 IŞİD’li teröristin  ölüsü ile takas edildi”

“Kimse sormuyor;IŞİD’e esir düşen ve şehit edilen 2 kahraman askerimiz neden sağ kurtulamadı diye!..Kimse sormuyor;Yakılan askerlerimizin video görüntüleri ile ilgili açıklama yapacaktınız ne oldu diye!..Kimse sormuyor;Kavga gürültü içinde, IŞİD’in eline esir düşen 2 kahraman Türk evladının şehit olduğunu açıkladınız. Peki bu şehitlerin cenazesini nasıl aldınız da Türkiye’ye getirdiniz diye!..Ben sordum… Genelkurmaydaki kaynaklar dediler ki; “6 IŞİD’li teröristin  ölüsü ile takas edildi.” 30 küsur yıllık meslek hayatımda bu kadar zor ve acı gazetecilik yaptığım bir dönemi hatırlamıyorum. Fakat, Meclis’te milletvekilleri istikballeri için dövüşürken vatan borcumu ödemeye devam edeceğim. Allah izin verirse, yarın size IŞİD’in ayakkabılarını yazacağım. Yine belgesiyle!..”