07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Nazım Hikmet Bu Sene Tarık Akan’sız Anılacak
Nazım Hikmet Bu Sene Tarık Akan’sız Anılacak

Nazım Hikmet Bu Sene Tarık Akan’sız Anılacak

 Nazım Hikmet’in 115. doğum günü, Sarıyer Belediyesi ile Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı’nın ortaklaşa düzenlediği etkinliklerle kutlanıyor. Usta şair için Türkiye’den ayrıldığı son kara parçası olan Tarabya’da düzenlenecek etkinliğe bu sene Nazım Hikmet Vakfı Başkan yardımcısı Tarık Akan katılamayacak…

15 Ocak Pazar günü Tarabya Oteli’nin önünde saat 13.00’te başlayacak etkinlikte Nazım Hikmet için denize karanfiller bırakılacak. Ardından boğaza açılacak tekne ile şairin şiirleri seslendirilecek.

Her yıl Nazım Hikmet Vakfı ile Sarıyer Belediyesi ile  ortaklaşa düzenlenen Nazım Hikmet’in doğum günü etkinliklerinde bu sene bir eksik olacak..Vakfın Başkan Yardımcısı Tarık Akan malesef katılamayacak..

 

Anma programı şöyle;

Nazım Hikmet için düzenlenen etkinliklerin ikincisi saat 18.00’de Maslak TIM Show Center’da düzenlenecek. Nebil Özgentürk’ün “Nâzım Hikmet” belgeseliyle başlayacak programda, Çello dinletisinin ardından Altan Erkekli ve Ebru Erkekli çifti Nazım Hikmet Şiirleri okuyacak.

Tiyatrocu Levent Ülgen Nazım Hikmet’in ölümsüz eseri “Kuvayı Milliye Destanı ve Memleketimden İnsan Manzaraları”nda yer alan “Kartallı Kazım” ile performans sergileyeceği gecede Nazım Hikmet Vakfı Başkanı Rutkay Aziz’in Nâzım şiirleri eşliğinde Hülya Aksular Bale Atölyesi dans gösterisi yapacak.

Gecenin finalinde bir başka usta isim Zülfü Livaneli Kardeş Türküler’e eşlik edecek.