07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Nagehan’a Böyle Dedi Karakolluk Oldu
Nagehan’a Böyle Dedi Karakolluk Oldu

Nagehan’a Böyle Dedi Karakolluk Oldu

AKP/Erdoğan propagandisti  Nagehan Alçı‘nın hakaret iddiasıyla şikayetçi olduğu piyanist Nazlı Işıldak‘ın polis zoruyla götürüldüğü karakolda verdiği ifade ortaya çıktı. Alçı’nın kocası Rasim Ozan Kütahyalı gazetedeki köşesinden “Genekkurmay’ımız arayarak,üzüntülerini iletti” diye yazdı.

İfadesine göre Nazlı Işıldak, Alçı’ya, “Bank Asya’dan krediyle alarak oturduğunuz yalıda vicdanınız nasıl rahat ediyor?” dedi. Bunun üzerine Alçı, Etiler Şehit Naci Soydan Polis Merkezi Amirliği’ne giderek şikayetçi oldu.

Yurt gazetesinden Mehmet Bozkurt’un haberine göre olay öğlen 12 sıralarında Etiler’deki bir kahve dükkanında gerçekleşti.

Işıldak kahve aldığı sırada arkasında bekleyen kişinin Nagehan Alçı olduğunu görünce Ergenekon ve Balyoz sürecinde televizyon ekranlarında ve yazılarında toplumu yanlış yönlendirdiğini söyledi. Alçı bunun üzerine bir şey söylemeyerek kahvesini alarak dükkandan çıktı.

Daha sonra Işıldak’ın yanına Alçı’nın polis koruması gelerek kimliğini istedi ve neden bunları söylediğini sordu. Işıldak da, vatandaşlık görevi gereği Alçı’yı eleştirdiğini söyledi. Bunun üzerine koruma polisi de Işıldak’ın yanından ayrıldı. Işıldak arkadaşının yanına oturduktan bir süre sonra polisler olay yerine gelerek Işıldak ve arkadaşını polis merkezine götürdü.

Alçı’nın şikayetçi olduğu Işıldak götürüldüğü polis merkezinde olayla ilgili şunları söyledi, “Kahve alırken televizyon ekranlarından tanıdığım Nagehan Alçı Kütahyalı isimli şahsı gördüm. Kendisine, Ergenekon ve Balyoz sürecinde toplumu yanlış yönlendirdiğini, yapmış olduğu konuşmalardan dolayı birçok insanın mağdur olduğunu, gerçek darbecilerin desteklediği Fetullahçı Örgütten olduğunu, bu örgüt yüzünden yüzlerce insanın hayatını kaybettiğini, Bank Asya’dan aldığınız krediyle oturduğunuz yalıda vicdanınız nasıl rahat ediyor?” şeklinde eleştirdiğini söyledi. Işıldak Alçı’ya tehdit ve hakaret içerikli herhangi bir şey demediğini de belirtti.

Işıldak’ın avukatı Ümit Kaplan ise, Alçı’nın göz önünde bir isim olduğunu övgüye olduğu kadar eleştiriye de açık olması gerektiğini söyledi.

Nazlı Işıldak hakkında çıkan haberlerde konunun çarpıtıldığını belirterek şu açıklamayı yaptı, “Ülkesini çok seven ve onun için çalışan bir yurttaş, bir sanatçı ve bir öğretmen olarak milletimize söylenen yalanlara tahammülüm kalmamıştır. Geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de ülkemin değerlerinin ve aydınlık Türkiye’nin koruyucusu ve savunucusu olmaya devam edeceğim” dedi.

Nagehan Alçı şikayetçi olduğu Işıldak’la ilgili bir gazeteye yaptığı açıklamada, “Biz bu insanların haksız davalarla, kumpas davalarla mağduriyetlerine kaç yıldır sahip çıkmaya çalışıyoruz. Onlar ise ellerinde güç olsa bizi idam edecekler. Böyle bir şey olabilir mi?” dedi.

RASİM OZAN KÜTAHYALI: GENELKURMAYIMIZ ÜZÜNTÜLERİNİ İLETTİ

Hükümete yakın Sabah gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı bugünkü köşesinde Cem Küçük’ün evine saldırı ve eşi Nagehan Alçı’nın Etiler’de yaşadığı olayı yazdı.

Kütahyalı şu ifadeleri kullandı:

“Bu çirkin olayın duyulmasıyla beraber dün Genelkurmayımız da hem Nagehan’a hem de bana hemen üzüntülerini ilettiler. Dahası bu emekli generalin personel kayıtlarına bakınca sadece iki oğlunun olduğunu ve kızının olmadığını, ortada tuhaf bir durum olduğunu söylediler. Ayrıca bu generalin Balyoz mağduru da olmadığını ilettiler. Aynı şekilde nüfus kayıtlarında da generalin bir kızı olmadığı gözüküyordu. Biz de saldırganın iddia ettiği kimliğini Genelkurmay’a ilettik. Şu an soruşturuluyor.”