07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Literatüre Geçecek Açılış Görgüsüzlüğü
Literatüre Geçecek Açılış Görgüsüzlüğü

Literatüre Geçecek Açılış Görgüsüzlüğü

Referandum kapsamında “Evet” propagandası için Sinop’u ziyaret eden Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, bir iş adamının Sinop Üniversitesi’ne hibe ettiği otobüsün açılışını yaptı.

Referandum çalışmaları kapsamında Sinop’u ziyaret eden Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın gezisinde ilginç anlar yaşandı.

Bakan otobüs açılışı yaptı

Yılmaz, gezisinin Sinop’un Gerze ilçesindeki durağında hayırsever iş adamı Hüseyin Yüksek tarafından Sinop Üniversitesi, Gerze Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin hizmetinde kullanılmak için hibe edilen bir otobüsün, dualarla ve kurdele kesilerek teslimi gerçekleştirildi.

Halk Sesi’nden Mete Çağdaş’ın haberine göre; Gerzeliler ise “Türkiye bunu da gördü” diyerek, hediye edilmiş bir otobüs açılışı yapılmasını referandum şovu olarak nitelendirdiler.

Sinop’un Dikmen ilçesi eski AKP’li belediye başkanı da olan iş adamı Hüseyin Yüksek, öğrencilerin hizmetine hibe ettiği otobüs için “Bu bizim memleketimize olan bir vefa borcudur” dedi. Yüksek “Gerze’mizde eğitim öğretim görevi yapan bütün kurumlarımıza ve bize ihtiyaç duyulduğu anda memleketimizin büyümesi ve kalkınması için, destek ve talep görüldüğü anda memleketimizin ve genç kardeşlerimizin her daim yanında olacağız. Bu bizim memleketimize olan bir vefa borcumuzdur. Bizler bu toprağın mahsullerinden beslenerek bu hale geldik. Doğduğumuz toprakların insanlarına daha huzurlu ve mutlu bir hayat tesis etme adına gerekli yardımı her zaman vereceğiz” ifadelerini kullandı. Öte yandan Bakan Yılmaz ise iş adamı Yüksek’i eğitime katkısından ötürü bir plaket ile ödüllendirdi.