07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Linç Kültürü Her Yerde…

Linç Kültürü Her Yerde…

İstanbul, Pendik’te Reina’ya saldıran teröriste benzetilen bir kişi sokak ortasında tekme tokat dövüldü.  Tayyip Erdoğan’ın da “Türkiye bir hukuk devletidir. Hesap sormayı yaptırıma dönüştürecek tek merci hukuktur. Kimse bunu sokakta kendi başına yapma hakkına sahip değildir” uyarısı yapmak zorunda kalmasının hemen ardından Pendik’te çekilen görüntüler Twitter’da paylaşıldı.

“Reina saldırganı olduğu tahmin edilen kişi yakalandı” notuyla paylaşılan görüntülerde, her yerde aranan saldırgana benzetilen bir kişinin tekme tokat dövüldüğü görülüyor. Etraftakilerin, “Reina’ya saldıran adam bu” dediği duyulan görüntülerde kalabalık grup, şüphelendiği kişiyi polise bildirmek yerine linç ediyor.

İşte o anlar;

Tekme tokat dövülen kişi ise emniyetteki sorgusundan sonra serbest bırakıldı. Tutuklanan modacı Barbaros Şansal da KKTC’de sınır dışı edilmesinin ardından getirildiği Atatürk Havalimanı’nın apronunda kalabalık bir grubun saldırısına uğramış, o saldırganlar “milli duygularla” saldırdıklarını söyleyip, serbest bırakılmıştı.