07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Kritik Bilgi Sümenaltı Edildi!
Kritik Bilgi Sümenaltı Edildi!

Kritik Bilgi Sümenaltı Edildi!

Muhsin Yazıcıoğlu’nun öldüğü helikopterden parça söken iki asker tutuklandı daha sonra da tahliye edldi… O iki asker Erdoğan’a suikast timinde de vardı… AKP’li üyenin isteğine rağmen bu bilgi TBMM Darbe Komisyonu’nun raporuna konulmadı.

Kritik Bilgi Sümenaltı Edildi!

Sözcü gazetesinden Saygın Öztürk’ün haberine göre; TBMM 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu’nun raporu, muhalefetin yanında AKP’li üyeleri de memnun etmedi.

“Gözden kaçmış”

Komisyon Başkanı Reşat Petek’in, Komisyon Başkan Yardımcısı AKP’li Selçuk Özdağ’ın, Muhsin Yazıcıoğlu’nun hayatını kaybettiği helikopter kazası ile ilgili değerlendirmesini rapora koymadığı ortaya çıktı. “Yazdıklarım neden raporda yok” sorusuna Petek’in “Gözden kaçmış” karşılığını verdiğini söyleyen Özdağ, şunları anlattı:

“Rahmetli Yazıcıoğlu’nun helikopterinin bazı parçalarını söken iki görevli, tutuklanmış ve daha sonra tahliye edilmişti. Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ı, Marmaris’ten almaya giden ekipte de parçaları söken bu iki görevlinin bulunduğunu biliyoruz. Raporda yer almadı. Yeniden yazıp nihai raporda yer almasını istedim.”

Özdağ, Hrant Dink cinayeti ile ilgili ifadelerin raporda yer almadığına da dikkat çekti.