07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Kimyasal Alarm! “Bebeklerinizi Emzirmeyin”
Kimyasal Alarm! “Bebeklerinizi Emzirmeyin”

Kimyasal Alarm! “Bebeklerinizi Emzirmeyin”

Tekirdağ Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde bir fabrikada meydana gelen kimyasal reaksiyon sonucu patlama meydana geldi, 40 işçi hastaneye kaldırıldı. Çalışanlar evlerine gönderilirken, bebekli çalışanlara ‘bebeğinizi emzirmeyin’ uyarısı yapıldı.

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren bir fabrikada, önce kimyasal sızıntı yaşandı, ardından da yangın çıktı. Ortaya çıkan kimyasal koku işçileri etkilerken, birçok fabrika paydos yapıp çalışanları evlerine gönderdi. Kimyasaldan etkilenen yaklaşık 40 kişi ise ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

 

“Bebeklerinizi emzirmeyin”

Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından tüm OSB çalışanlarına SMS atılarak, olası zehirlenmeye karşı uyarıda bulunuldu. Mesajda şu ifadeler yer aldı:

“Değerli çalışanlarımız, akşam organize bölgesinde yaşanıldığı düşünülen kimyasal sızıntı olma ihtimaline karsı özellikle gece vardiyasından çıkan çalışanlarımız iş kıyafetlerini ve varsa etkilenen diğer kıyafetlerini diğer kullandığı elbiselerden ayrı yıkamalarını ve duş almalarını öneririz. Emziren çalışanlar için kimyasal madde ile ilgili net bilgiye ulaşılana kadar emzirmemeleri önerilir. Sütü sağıp atmaları önerilir). Gerekli bilgi alındıktan sonra tekrardan bilgilendirme yapılacaktır.”