07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Bu Karar Beşiktaşlıları Çileden Çıkaracak
Bu Karar Beşiktaşlıları Çileden Çıkaracak

Bu Karar Beşiktaşlıları Çileden Çıkaracak

Beşiktaş ve Bursaspor taraftarları arasında yaşanan gerilim nedeniyle, yıllardır uygulanan yasak kalktı… Beşiktaş taraftarları Bursa deplasmanına gidebilecek, ancak bir şartla: Türkiye’nin neresinde oturursa otursun, Maça gitmek için İstanbul’a gelmek zorunda.

Bu karar Beşiktaşlıları çileden çıkaracak

Hürriyet gazetesinden İsmail Er’in haberine göre, Bursaspor-Beşiktaş maçını tribünden izlemek isteyen Bursa’da oturan bir siyah beyazlı taraftarın bunun için önce İstanbul’a gitmesi gerekecek. Sadece Bursalılar değil, diğer illerden maça gitmek isteyenler de İstanbul’dan kaldırılacak otobüslerle toplu halde Bursa’ya gidecek.

Bursa İl Güvenlik Kurulu böyle buyurdu

Bursaspor, Beşiktaş’a 2 bin 50 bilet ayırdı. İşte bu biletlerden birini Bursa’da yaşayan bir Beşiktaşlı alırsa, kendi kentindeki stada gidebilmesi için önce İstanbul’a gitmesi lazım. Bursa İl Güvenlik Kurulu’nun “Beşiktaş taraftarları İstanbul’dan toplu halde Bursa Stadı’na gidecek” şartı nedeniyle, maça gitmek isteyen kim olursa olsun önce İstanbul’a gelecek.

Beşiktaşlı taraftarlar İstanbul’da toplanacak

İstanbul İl Güvenlik Kurulu da bu karara iştirak etti. Böylece Bursaspor-Beşiktaş maçını Bursa ve çevre illerden gelenler dahil, Ankara, Eskişehir, Mersin ve Konya gibi tüm şehirlerden gelecek taraftarlar, İstanbul’da toplanacak. Taraftarlar, güvenlik kontrolünde konvoy halinde Bursa’ya gidecek.
Ligin ilk yarısında da Bursalılar, yoğun önlemler altında İstanbul’a gelmişti.