07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » İtirafın Görüntülü Hali: Biraz Fırıldak, Biraz Üçkağıtçıyım
İtirafın Görüntülü Hali: Biraz Fırıldak, Biraz Üçkağıtçıyım

İtirafın Görüntülü Hali: Biraz Fırıldak, Biraz Üçkağıtçıyım

Trabzon’un Beşikdüzü İlçesi ‘Kasabanın Şerifi’ lakaplı Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu ilçede vatandaşlarla konuştu.ı. Başkan Bıçakçıoğlu, hizmet alabilmek için çabasını anlatırken, “Şahsımın herhangi bir olağan üstü bir gücü yok. Benim tek gücüm bu belediye başkanlığında arkama aldığım siyasi iktidardır. Biraz da kendimden gelen kabiliyetim, işte biraz fırıldaklığım, biraz girişkenliğim, biraz üçkâğıtçılığımla gidip para bulmam, para kopartmam, büyükşehirden, Ankara’dan onla, bunla bu Beşikdüzü’ne hizmet aktarabilme yönünde bir şeylerin peşinde koşuyoruz” dedi.

İtirafın Görüntülü Hali: Biraz Fırıldak, Biraz Üçkağıtçıyım

İlçenin Hünerli Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen Beşikdüzü İlçe Belediye Başkanı AKP’li Orhan Bıçakçıoğlu, geçtiğimiz Cuma günü mahalle sakinleriyle sohbet etti. Belediyenin Youtube’dan yayınladığı görüntülerdekendisini anlattı. Günü kurtarma peşinde olmadığını belirten Bıçakçıoğlu şöyle konuştu;

 

“Şahsımın olğanüstü bir gücü yok. Biraz fırıldağım, üçkağıtçıyım”

“Bu Büyükşehir statüsünü aldıktan sonra inanın imkânlar daha önceki dönemlere göre kat be kat az. Herkes gücü ve kapasitesi oranında bir hizmet etmenin gayreti içerisinde olmuştur. Şahsımın herhangi bir olağan üstü bir gücü yok. Benim tek gücüm bu belediye başkanlığında arkama aldığım siyasi iktidardır. Biraz da kendimden gelen kabiliyetim, işte biraz fırıldaklığım, biraz girişkenliğim, biraz üçkâğıtçılığımla gidip para bulmam, para kopartmam, büyükşehirden, Ankara’dan onla bunla bu Beşikdüzü’ne hizmeti aktarabilme yönünde bir şeylerin peşinde koşuyoruz. Şundan emin olun, dağlarımız yem yeşil, sahilde ben güneşte yanıyorum ama bu yeşille sahil arasında gidip geliyoruz, değişmeyen tek bir şey var; o da bu ilçenin yoksulluğu. Yokluk içinde gidip geliyoruz evimize. Önemli olan bu ilçenin nasıl zengin olacağı, nasıl dışarıdan nüfus alacağıdır. Beni anlayanlar neyin peşinden koştuğumu bilmeliler. İlçede cezaevi yapılıyor teleferik yapılıyor. Bunlar hep geleceğe dönük yapılan yatırımlardır. Bunların belki mürvetini biz görmeyeceğiz ama, gençlerimiz o Beşikdüzü’nün mürüvvetini görecekler. Bundan emin olun.”

Kasabanın şerifi afişleri astırmıştı

Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu 3 yıl önce de, ilçenin farklı noktalarındaki billboardlara, ‘Kasabanın şerifi’ imzasıyla astırdığı ‘Kurban olurum size, çöpler poşette.Saatinde’, ‘Kurban olurum size, hayvanlar köye’ ve ’Kurban olurum size, kaldırımlar hepimizin’ yazılı bayram afişleri tepkilere neden olmuş, Başkan Bıçıkçıoğlu da ilçedeki sorunlara dikkat çekmek için esprili dil kullandığını söylemişti.

Başkan Bıçakçıoğlu ayrıca geçen yıl ilçede yaşanan sel felaketi sonrası ilçede yapımı süren teleferik projesi nedeniyle kendisine eleştiriler yönetilmesini de “Turizme önemli bir katkısı olacak bu projeyi yapacağız. Teleferik bir yerlerini mi batmış? Sel ile teleferiğin ne alakası var?” yanıtını vermişti.