02 Temmuz 2024 Salı
Ana sayfa » İran’dan Korkutan Açıklama!
İran’dan Korkutan Açıklama!

İran’dan Korkutan Açıklama!

Tahran’daki terör saldırısının ardından İran’dan çok sert bir açıklama bir geldi. İran Devrim Muhafızları, “Tahran’da bugün olanlar için intikam alacağız. Saldırının arkasında Suudi Arabistan vardır” açıklamasını yaptı.

İran’dan Korkutan Açıklama!

Reuters’in haberine göre, Devrim Muhafızları tarafından yapılan yazılı açıklamada, saldırının sorumlusunun Suudi Arabistan olduğu öne sürüldü. Açıklamada, “Bu terörist saldırı, terörizmi destekleyen ABD Başkanı ve Suudi liderlerin görüşmesinden sadece bir hafta sonra meydana geldi. IŞİD’in bu saldırıyı üstlendiği gerçeği, onların da bu saldırıya katıldığını ispatlıyor” ifadesinde bulunuldu.

“İntikam alacağız!”

İran Devrim Muhafızları Ordusu Komutan Yardımcısı General Hüseyin Salami tarafından yapılan açıklamada ise “Şüphesiz ki, bugün Tahran’da olanlar için teröristlerden, onların bağlantılarından ve destekçilerinden intikam alacağız” ifadesinde bulundu.

İran’ın başkenti Tahran’da bugün biri parlamentoda diğeri ise Ayetullah Humeyni’nin mezarında düzenlenen intihar bombalı ve silahlı saldırılarda en az 12 kişi öldü.