07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » İlber Ortaylı’ya Arşiv Şoku!

İlber Ortaylı’ya Arşiv Şoku!

Tarihçi İlber Ortaylı’nın, daha önce Fethullah Gülen’le görüştüğünü söylediği görüntüleri ortaya çıktı…Görüntülerde Ortaylı; Samanyolu Tv’de katıldığı bir televizyon programında Gülen’le görüşmelerini anlatıyor.

İlber Ortaylı’ya Arşiv Şoku!

Twitter’da “Hudut Meksika” isimli bir kullanıcının paylaştığı görüntülerde İlber Ortaylı Samanyolu Tv’de katıldığı bir televizyon programında Gülen’le görüştüğünü anlatıyor.

Program sunucusu ve halen “FETÖ” firarisi olan Faruk Mercan, kendisine “Pensilvanya’da Fethullah Gülen hocaefendiyle de bir görüşmeniz oldu” demesi üzerine Ortaylı, “İlk defa olmuyor, bazı şeyler söyledim” diyor. Bunun üzerine sunucunun “Daha önce de İstanbul’da mı görüştünüz?” sorusunu Ortaylı “İstanbul’da da görüştüm birkaç kere, hep görüşürüm” ifadeleriyle cevaplıyor.

“Fırsat buldukça görüşürüz”

Sunucunun “Amerika’da ilk görüşmeniz mi oldu?” sorusunu sorması üzerine ise Ortaylı şunları söyledi: “Fırsat buldukça, o fırsat buldukça görüşürüz. Çok sorar bana bazı şeyleri, ben de ona sorarım. Bazı şeyleri konuşmak gerekir, böyledir bu iş.”

İşte o görüntüler;