07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Görmez Bu Sefer Yandaşın Hedefinde
Görmez Bu Sefer Yandaşın Hedefinde

Görmez Bu Sefer Yandaşın Hedefinde

Yandaş İhlas Haber Ajansı’nın (İHA) abonelerine son dakika haberi olarak “Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in FETÖ lideri Gülen’e skandal ifadeler içeren bir mektup gönderdiğini iddia etti. Mektubun görüntüsünü de yayınladı…  Görmez, iddiaya, “Büyük bir fitne, çirkin bir iftira” yanıtını verdi.

Görmez Bu Sefer Yandaşın Hedefinde

TGRT Haber’de yayınlanan ‘Günaydın Türkiye’ programına katılan Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in FETÖ ile ilişkisi olduğunu iddia ederek, Görmez’in FETÖ lideri Gülen’e yazdığını iddia ettiği mektubu açıkladı. Şimşirgil, Diyanet İşleri Başkanı’nı istifaya çağırdı,

Görmez’in, Gülen’e yazdığı iddia edilen metktubun içeriği şöyle:

“Ehl’i hadisin naçiz bir talebesi olarak bir grup genç alimle birlikte, Resul-i Ekrem’in nübüvvet işkâtından iktibas ile cem’, tebvib ve tasnif ederek şerhettiğimiz “Hadislerle İslam – Hadislerin hadislerle yorumu” eserini şahsım da dahil çağımız İslam nesillerinde büyük emekleri olan zât-ı âlilerinin yüksek ıttılâlına tankidâtına arz etmekten şerefyab olduğumu ifade eder, sıhhat, âfiyet, uzun ömürler niyazıyla, selam, hürmet ve muhabbetlerimi takdim ederim.

25.04.2013 Mehmet Görmez”

İHA bahsi geçen o mektubu böyle yayınladı:

“Diyanet’i asrın terörü FETÖ ile ilişkilendirmek büyük bir fitnedir”

Mehmet Görmez, Fetullah Gülen’e hitaben yazdığı mektup iddiasına sert tepki gösterdi: Diyanet’i asrın terörü FETÖ ile ilişkilendirmek büyük bir fitnedir. Bu öyle çirkin bir iftiradır ki, bu ancak darbeyi yapan terör örgütünün eseri olabilir.

İşte Diyanet işleri başkanı Mehmet Görmez’in o açıklaması;

“Hep birlikte millet olarak, milletimizin her ferdine seslenmek isterim. İçinden geçtiğimiz süreçlerde üzerine titreyeceğimiz en önemli hususlardan biri dini istikrarımızın teminatı olan Diyanet İşleri’ne zarar vermemeliyiz. Diyanet İşleri Teşkilatımızı gözümüz gibi korumalıyız. İçinden geçtiğimiz bu zor süreçlerde çeşitli sebeplerle Diyanet İşleri Teşkilatı’nı asrın terörü FETÖ ile ilişkilendirmek büyük bir fitnedir. Bu fitne o kadar çirkin bir iftiradır ki, bu sadece 15 Temmuz’da bu ihaneti, darbeyi, işgali yapan terör örgütünün eseri olabilir ancak. Sadece onların yapabileceği bir fitnedir.
15 Temmuz’un en kahraman müesseselerinden bir tanesi Diyanet İşleri Başkanlığı’dır. O gece 15 Temmuz gecesinde her imam, her müezzin birleşerek manevi bir orduya dönüşerek bu milleti her türlü fitneden korumak için seferber olmuş, milletimizin hukukunu korumak için her türlü mücadeleyi sarf etmiştir. Bu ülkede paralel devlet düşüncesi, bu ülkeye ne kadar büyük zarar vermişse, paralel Diyanetler de bu ülkeye o kadar zarar verir. Hele hele İslam’ın en temel, en saf kavramlarını yıllarca ticari emellerine alet eden paralel devletlerin bu topluma verebileceği hiç bir şey yoktur. Savunabilecekleri hiç bir değer olamaz”