07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » El Bab’dan Acı Haber: 2 Asker Şehit

El Bab’dan Acı Haber: 2 Asker Şehit

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin büyük ölçüde kontrolü sağladığı El Bab’da IŞİD’ın tuzakladığı el yapımı patlayıcının patlaması sonucu 2 asker şehit oldu. Patlamanın El Bab’ın güneyindeki Tadif bölgesinin alt bölgesinde meydana geldiği öğrenildi. Patlamanın bugün saat 12.00 sıralarında meydana geldiği bildirildi.

El Bab’ın Tarif yol kavşağı bölgesinde IŞİD terör örgütü tarafından yola daha önceden döşenmiş olan bir EYP’nin patlaması sonucu 2 Türk asker şehit oldu, 3 asker de yaralandı.

TSK’DEN AÇIKLAMA

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada ise el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu meydana gelen olayda yaralanan askerlerin sağlık durumunun iyi olduğu belirtilerek şöyle denildi:

“Fırat Kalkanı harekatı kapsamında 24 Şubat 2017 tarihinde saat 12.00 sularında El Bab’ın hemen güneyindeki Tarif yol kavşağı bölgesinde DEAŞ terör örgütü tarafından yola daha önceden döşenmiş olan bir EYP’nin patlaması sonucu EYP/Mayın keşfi yapan Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarından 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 3 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Yaralılarımızın hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Bizleri derin acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.”
Fırat Kalkanı harekatı kapsamında bugüne kadar geçen 185 günlük süreçte şeit askerlerin sayısı 71’e yükseldi.