07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Diyanet’ten Terör Manevrası
Diyanet’ten Terör Manevrası

Diyanet’ten Terör Manevrası

İstanbul Ortaköy’deki Reina’da düzenlenen terör saldırısının ardından açıklama yapan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, “Bu insanlık dışı katliamın bir pazarda ve bir mabette yapılmasıyla eğlence yerinde yapılmasının herhangi bir farkı yoktur”dedi. Oysa  Aynı Görmez’in başında olduğu Diyanet İşleri, iki gün önce yılbaşı kutlamasını ‘gayri meşru’ ilan etmişti.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Ortaköy’deki terör saldırısıyla ilgili yaptı. Görmez, “Teröristlerin hedefi mekanlar değil, insandır, ülkedir, millettir, insanlıktır. Terör nerden, kimden ve kime gelirse gelsin asla kabul edilemez” dedi.

İşte Görmez’in o açıklaması;

“Yeni yılın ilk saatlerinde savunmasız insanlar üzerine hunharca yapılan silahlı saldırı bütün milletimizi derinden yaralamıştır. Bu bir vahşettir, dehşettir, cinayettir ve katliamdır. Bu insanlık dışı katliamın bir pazarda ve bir mabette yapılmasıyla eğlence yerinde yapılmasının herhangi bir farkı yoktur. Teröristlerin hedefi mekanlar değil, insandır, ülkedir, millettir ve topyekün insanlıktır. Terör nerden, kimden ve kime gelirse gelsin asla kabul edilemez. Bu gece yapılan terörü diğer olaylardan ayıran tek fark toplumda fitne oluşturarak yaşam biçimlerine göre toplumu bölmek ve karşı karşıya getirmektir. Gün terörün her çeşidine karşı milletçe kenetlenme günüdür.Hiçbir müslüman vicdanın asla kabul etmeyeceği bu katliamı yapanları şiddetle telin ediyor, hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun”

2 gün önce aynı diyanet yılbaşı kutlamalarını gayr-ı meşru ilan etmişti

Mehmet Görmez’in başkanlığını yaptığı Diyanet İşleri saldırıdan iki gün önce, cuma günü yayınladığı hutbede yılbaşı kutlamasını ‘gayri meşru’ ilan etmişti.

İşte Diyanet’in 2 gün önce yaptığı yılbaşı kutlamalarına ilişkin açıklaması;

“Gayri meşru tutum ve davranışlar”

“Kendini ve yaratılış gayesini unutarak, değerlerimizle örtüşmeyen, insan hayatına katkısı olmayan gayrimeşru tutum ve davranışlar sergilemek bir mümine asla yakışmaz. Unutmayalım ki ömür sermayesinden geçen bir yılın sonunda kendini ve yaratılış gayesini unutarak değerlerimizle örtüşmeyen, insan hayatına katkısı olmayan gayri meşru tutum ve davranışlar sergilemek bir mümine asla yakışmaz. Yeni bir yılın ilk saatlerinin başka kültürlere, başka dünyalara ait yılbaşı eğlenceleriyle israfa dönüştürülmesi ne kadar da düşündürücüdür. Sevap-günah, hayır-şer konularında muhasebe yapılması gereken saatlerin, emek harcamadan zengin olmak arzusuyla kumar, piyango gibi şans oyunlarıyla heba edilmesi ne kadar da üzücüdür. Yüce Rabbimiz, ömrümüzün kalan kısmını geçen kısmından daha hayırlı ve bereketli yaşayabilmeyi bizlere nasip eylesin. Hesabını veremeyeceğimiz bir hayat yaşamaktan hepimizi muhafaza eylesin.”