07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Çevreci Çift Katledildi!
Çevreci Çift Katledildi!

Çevreci Çift Katledildi!

Antalya’nın Finike ilçesine bağlı Alacadağ Mahallesi, Kızılcık Yaylası’ndaki çiftlik evinde yaşayan ve bölgedeki sedir ormanlarında faaliyet yürüten mermer ve taş ocaklarına karşı açtığı davalarla tanınan Ali Ulvi Büyüknohutçu (61) ve eşi Aysin Büyüknohutçu (61) önceki gün akşam saatlerinde evlerinde ölü bulundu.Cinayetle ilgili bir kişi gözaltına alındı.

Çevreci Çift Katledildi!

Odatv’den Yusuf Yavuz’un haberine göre, önceki gün çiftlik evlerinin bahçesine sebze fideleri diken çiftten daha sonra haber alamayan yakınlarının isteği ile eve gelen komşuları karı kocanın hareketsiz yattığını gördü.

1 kişi gözaltında

Komşuları tarafından evlerinde ölü bulunan çiftin ölüm nedeni hakkında henüz bir açıklama yapılmadı. Olay yerine ulaşan jandarma ve sağlık ekipleri evin etrafını güvenlik çemberine aldı. Nöbetçi savcının incelemesinin ardından Büyüknohutçu çiftinin cenazeleri Antalya Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırılacağı açıkladı.

İlk belirlemelere göre kanlar içinde bulunan çiftin av tüfeği ile vurulduğu tespit edildi. Gözaltına alınan bir şüpheli cinayetleri para için işlediğini söyledi. Büyüknohutçu’nun bir arkadaşı,

5 gün önce yanmaktan kurtuldular

Antalya’yı şoke eden cinayetin nedeniyle ilgili gerekli soruşturmanın ardından bir açıklama yapılması beklenirken 5 Mayıs günü Büyüknohutçu, ailesinin evlerinin yakınındaki ormanlık alanda bir yangın çıktığı öğrenildi. Ali Ulvi Büyüknohutçu, sosyal medya hesabından gece saat 02:00 sıralarında başlayan yangını, evlerinin sınırında söndürebildikleri bilgisini paylaşmıştı.

Çevreci kimliği ile tanınıyordu

Finike’de sedir ormanları başta olmak üzere büyük bir doğa katliamına neden olan mermer ve taş ocaklarına karşı açtığı davalarla tanınan Ali Ulvi Büyüknohutçu, Türk Kiracılar Derneği (KİRADER) Genel Başkanlığı ve Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Antalya Şube Başkanlığı görevlerini yürütmüştü. 1999 yerel seçimlerinde DSP’den Antalya Kepez Belediye Başkan adayı olan Büyüknohutçu, son olarak Taş Ocaklarıyla Mücadele Platformu Sözcülüğü’nü üstlenmişti.

Büyüknohutçu ailesi dün evlerinin önündeki bahçelerine yazlık sebze fideleri diktiler. Ali Ulvi Büyüknohutçu’nun sosyal medya hesabından yaptığı son paylaşım bu oldu.