07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Çanakkale Deniz Zaferi Töreninde Rezalet
Çanakkale Deniz Zaferi Töreninde Rezalet

Çanakkale Deniz Zaferi Töreninde Rezalet

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102’nci yıldönümü, için düzenlenen törende CHP’li Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, alana girişte polis tarafından arandı.Başkan Gökhan, konuşma yaptığı esnada AKP’liler tarafından da yuhalandı.

Cumhuriyet Meydanı’nda saat 09.00’da başlayan törene, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Tayyar Ertem, Çanakkale Belediye Başkanı CHP’li Ülgür Gökhan, milletvekilleri, askerler, muharip gaziler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler katıldı.

İlk olarak anıta Hükümet adına Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, çelenk bıraktı. Ardından da Vali Orhan Tavlı, Garnizon Komutanı Tuğamiral Tayyar Ertem ve Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan çelenk koydu. Bu arada, şehitleri selamlamak adına TCG Heybeliada Korveti’nden de 21 pare top atışı yapıldı. Şehitler için bir dakikalık saygı duruşunun ardından Boğaz Komutanlığı Bandosu’nun çaldığı İstiklal Marşı eşliğinde Türk bayrağı göndere çekildi.

CHP’li başkanın üzeri atandı

Tören alanına gelirken Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın da polis tarafından üzeri arandı. Bu sırada Başkan Gökhan, gülerek yanındakilere, “FETÖ’cüler nelere mal oldu” dedi.

AKP’liler CHP’li başkanı yuhaladı

18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yılı etkinlikleri kapsamında 18 Mart Stadyumu’nda gerçekleşen törende Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, AKP’liler tarafından yuhalandı.

Konuşma yapmak üzere kürsüye Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan geldi. Tribünleri dolduran AKP’liler Gökhan’ın konuşmasının sonuna kadar ısılıklarla ve yuhalayarak konuşmasına engel olmak istedi. Başkan Gökhan konuşmasının ardından vatandaşları selamlayarak kürsüden indi.