07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “Bu Bir Dönem, Bugünler de Geçecek”
“Bu Bir Dönem, Bugünler de Geçecek”

“Bu Bir Dönem, Bugünler de Geçecek”

Modacı Barbaros Şansal, sosyal medyada yayınladığı bir videonun ardından, Kıbrıs’tan sınır dışı edilmiş, iade sırasında Atatürk Havalima’nında linç girişimine maruz kalmıştı. ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ ettiği iddiasıyla suçlanan ve 56 günlük tutukluluğunun ardından önceki gün Silivri Cezaevi’nden tahliye edilen Barbaros Şansal, Cumhuriyet gazetesinden Seyhan Avşar’a konuştu. Cezaevi günlerini ve yaşadıklarını anlattı.

İşte Barbaros Şansal’ın ağzından 56 günlük işkencenin detayları;

“Bir hafta boyunca idrarımdan kan geldi”

“Gözaltında etrafımda yedi, sekiz polis varken linç edildim. Uçaktan bakınca apronda sol tarafta birikmiş güvenlik görevlisi olduğunu görünce bir şeyler olduğunu düşündüm. Ama böyle bir şey olacağı aklıma gelmezdi. Uluslararası organize bir suç örgütünün lincine maruz kaldım. Ayakkabılarım çıktı. Şu an dişlerim sallanıyor. Vücudumdaki yaralar yeni yeni iyileşmeye başladı. Bir hafta boyunca idrarımdan kan geldi.”

“TGS, TAV ve THY bunun hesabını verecek”

“TGS ve Türk Hava Yolları (THY) ve TAV işletmeleri bunun hesabını verecek. En çok üzüldüğüm nokta bu görüntülerin servis edilmesi. Üzüldüm çünkü bütün dünya bu görüntüleri barbar Türkler diyerek kullandı. Türk halkı aşağılandı. Yunanistan mahkemelerinde Türkiye’de işkence var diyen askerler benim görüntülerimi kullandı. Maddi, fiziki ve manevi hasar gördüm. Bize kurşun değmez. Demirin içinden çıktım. 3 adıma 3 adım güneş görmeden, insan görmeden, tecritte olduğum bir hücreden çıktım. Korkar mıyım?”

“Bu bir dönem, bugünler de geçecek”

“Bir parti başkanının kellesini isteyen adam serbest. Atatürk, Türk’e benzemiyor diyen adam serbest. Oluk oluk kan akıtacağız diyenler serbest. Okul kantininde öğrenciyi bıçaklayan kişi serbest. Kuran kurslarında çocukları istismar edenler serbest… Bir takım insanlar tarafından diğer insanların hedef gösterilmesi, toplum mühendisliği yapılması, tetikçilik yapılması dehşet verici… Bu bir dönem, bugünlerde geçecek. En önemli şey Türkiye Cumhuriyet’inin itibarsızlaştırılması. Hukuk içi boş bir çuvaldır. Ne doldurursanız, onu geri alırsınız.”

“Türkiye artık giyinmiyor. Ya soyunuyor ya da kapanıyor”

“Modayı bıraktım. Çünkü Türkiye artık giyinmiyor. Ya soyunuyor ya da kapanıyor. Olgunlaşma enstütüleri kapatıldı. Terzilik meslek liselerindeki erkek bölümleri kapatalı beş yıl oldu. Vakıf üniversitelerinde moda tasarımı bölümü adı altında aptirik guptirik işler yapılıyor. Türkiye şu an pamuklu kefen bezi bulamıyor. İnsanlar polyester kefen ile çöp gibi gömülüyor. Kadınlar pamuklu iç çamaşırı giyemediği için rahim ağzı kanseriyle boğuşuyor. Bundan sonra Türkiye’de dikiş tutmanın bir anlamı yok”