27 Ağustos 2019 Salı
Ana sayfa » Bıçak Atan Serbest ‘Yaşasın’ Diyene Tutuklama
Bıçak Atan Serbest ‘Yaşasın’ Diyene Tutuklama

Bıçak Atan Serbest ‘Yaşasın’ Diyene Tutuklama

Konyaspor maçında #NuriyeSemihYaşasın dedikleri için haklarında yakalama kararı çıkartılan 17 Beşiktaş taraftarından biri olan Volkan Çalışkan tutuklanarak Sincan cezaevine gönderildi.

Bıçak Atan Serbest ‘Yaşasın’ Diyene Tutuklama

Çalışkan’ın arkadaşları “Vicdan yargılanamaz, insanlar ölmesin demek suç olamaz, hepimiz tek yüreğiz ve haykırıyoruz “kimse ölmesin, yaşasın hayat”. Dostlar lütfen bu süreçte yanımızda olun, birlikte ses verelim bu hukuksuzluğa” açıklamasında bulundu.

17 taraftar hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı

Beşiktaş ile Konyaspor arasında oynanan Süper Kupa finalinde ‘Nuriye Semih yaşasın’ yazılı pankartı açtıkları iddiasıyla Beşiktaş’ın Beleştepe taraftar grubundan 17 taraftar hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı.

Samsun Başsavcılığının açıklamasında tutuklu akademisyen Nuriye Gülmen ve eğitimci Semih Özakça, ‘DHKP-C militanı’ ilan edilmişti. Başsavcılık, yaptığı açıklamada, “Tribünlerde yasa dışı DHKP-C silahlı terör örgütü ve bu örgüt militanlarının pankartını açtıkları tespit edilen 17 kişi hakkında ‘terör örgütünün propagandasını yapmak’ suçundan tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkartılmıştır.” ifadeleri yer almıştı.

Şehir eşkiyası sahaya bıçak atmış ve serbest bırakılmıştı

Atiker Konyaspor ile Beşiktaş arasında oynanan Turkcell Süper Kupa final maçında sahaya Kelebek olarak nitelendirilen bıçak attığı belirlenen T.P. gözaltına alınmış, ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı. Daha önceden poliste suç kaydının bulunmadığı belirtilen T.P. hakkında, “Sporda Şiddetin Önlenmesine Dair” Kanun uyarınca işlem yapıldığı belirtilmişti.