07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Bacağı İndir Uyarısı
Bacağı İndir Uyarısı

Bacağı İndir Uyarısı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle dün TBMM’de düzenlenen özel oturumda ilginç görüntüler ortaya çıktı. Fransız Büyükelçi, Genel Kurul’da bacak bacak üstüne attı diye, görevlilerce uyarıldı. O anlar objektiflere de yansıdı.

Bacak Bacak Üstüne Attın Uyarısı

Genel Kurul’da konuşmalar yapılırken locada Meclis görüşmelerini izleyen ve bacak bacak üstüne atan diplomat uyarıldı.. O anlar ise saniye saniye Hürriyet foto muhabiri Selahattin Sönmez’in objektifine yansıdı.

bacak bacak üstüne attın uyarısı

İç tüzükte böyle bir ibare yok

Bacak bacak üstüne attığı için uyarılan diplomatın, Fransa’nın Ankara Büyükelçisi Charles Fries olduğu öğrenildi. Fries’in 29 Ağustos 2015’te Türkiye’de göreve başladığı belirtildi. TBMM iç tüzüğünde ise dinleyicilerin bacak bacak üzerine atamayacağına dair herhangi bir ibare bulunmadığı görüldü.

TBMM içtüzüğünde dinleyiciler ile ilgili düzenlemenin bulunduğu 169. Madde şöyle:

Dinleyiciler, birleşimin devamı süresince kendilerine ayrılan yerlerde sükûnet içinde oturmak zorundadırlar.Dinleyiciler görüşmelerde, kabul veya ret yönünde söz, alkış yahut herhangi bir hareketle kendi düşüncelerini ortaya koyamazlar.Bu yasağa uymayanlar, o yerin düzenini korumakla görevli olanlar tarafından hemen dışarı çıkarılırlar.