07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » AKP’ye Yakın Star Yazarı da İsyan Etti!
AKP’ye Yakın Star Yazarı da İsyan Etti!

AKP’ye Yakın Star Yazarı da İsyan Etti!

Hükümete yakın Star gazetesi yazarı ve 24 TV programcısı Ardan Zentürk de  Sözcü gazetesine yönelik FETÖ operasyonuna karşı çıktı. Ardan Zentürk, “Önce Oğuz Güven’in tutuklanmasını anlayamadım, şimdi de Sözcü operasyonunu… Sayın Bekir Bozdağ bir bakıp aydınlatır mısınız?” açıklamasında bulundu.

Yandaş Gazete Yazarı da İsyan Etti!

Bu sabah, Sözcü gazetesi sahibi Burak Akbay’ın da aralarında bulunduğu 4 gazete çalışanına yönelik polis FETÖ operasyonu başlattı. Büyük tepki çeken Sözcü gazetesine yönelik operasyonuna, Hükümete yakın Star gazetesi yazarı ve 24 TV programcısı Ardan Zentürk’ün de tepki göstermesi dikkat çekti.

Ardan Zentürk, soruşturmayla hedef alınan Gazeteci Gökmen Ulu’ya sahip çıkarak Twitter’da şunları yazdı:

“Önce Oğuz Güven’in tutuklanmasını anlayamadım şimdi de Sözcü operasyonunu”

“Önce Oğuz Güven’in tutuklanmasını anlayamadım, şimdi de Sözcü operasyonunu… Sayın Bekir Bozdağ bir bakıp aydınlatır mısınız? Soner Yalçın burada doğru söylüyor Recep Tayyip Erdoğan’ın halkı meydanlara çağırmasını ilk Sözcü gazetesi interneti duyurmuştu. 15 Temmuz akşamı Anadolu Ajansı’nın geçmediği o 5 dakikalık ilk açıklamayı da ilk Gökmen Ulu internetten servis etti, şimdi, ne oluyor?”
Sözcü gazetesi muhabiri Gökmen Ulu’nun Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz gecesi yaptığı açıklamaya yer verdiği yönündeki paylaşımlara ise Ardan Zentürk Twitter’da “Evet… Böyle oldu… Bu nedenle yapılan işlerden ciddi kaygılıyım… Yargı sistemi içinde ne olduğunu bilmek durumundayız, şakası yok..” mesajıyla destek verdi.

İşte o mesajlar: