07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » AKP’nin “Hayır” Korkusu
AKP’nin “Hayır” Korkusu

AKP’nin “Hayır” Korkusu

Referanduma sayılı günler kala AKP‘yi “Hayır” korkusu sardı. Bu sefer de ‘sigaraya hayır‘ afişlerini toplattılar. AKP Konya Milletvekili Abdullah Ağralı, afişlerin ‘yanlış anlaşılmaya neden olmasın’ diye toplatıldığını söyledi.

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre, ‘Dumansız hava’ kampanyasını desteklemek üzere bakanlığa bağlı Konya Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından bastırılan ‘Sigaraya Hayır’ afiş ve broşürleri toplatıldı.

Kentin çeşitli bölgelerinde ev ve işyerlerine dağıtılmaya başlanan ve panolara asılan afiş ve broşürlerde, şu ifadeler yer alıyordu:

“Neyi kazanmak istediğinize karar verin… Çocuklarınızı zehirlemek ister misiniz? İktidarsız olmak ister misiniz? Tekerlekli sandalyede bir yaşam mı sürmek istersiniz? Kanser olmak ister misiniz? Kalp krizi geçirmek ister misiniz?. HAYIR diyorsanız, hayatınızı ve geleceğinizi kazandınız.”

AKP’li vekil: Yanlış anlaşılmaya neden olmasın

Ancak broşürler, ‘Hayır’ ifadesi nedeniyle, referandumla bağlantı kurulup yanlış anlaşılacağı düşüncesi üzerine toplatıldı. Broşürlerin basımı da durduruldu. AKP Konya Milletvekili Abdullah Ağralı da, “Broşürler önceden basılmış, yanlış anlaşılmaya neden olmaması için dağıtımı durduruldu” diye konuştu.