07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » AKP’li Yöneticiden Gazeteciye Dayak
AKP’li Yöneticiden Gazeteciye Dayak

AKP’li Yöneticiden Gazeteciye Dayak

Zonguldak’ta yayın yapan Pusula gazetesinin imtiyaz sahibi Ali Rıza Tığ, geçen hafta sonu bir arkadaşının işyerinde AKP Zonguldak İl Yönetim Kurulu üyesi Harun Demir tarafından dövüldü… Demir’in gazeteciyi dövme nedeni ise, ailesinin şirketlerine ilişkin haber yapması.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Zonguldak Temsilcisi Atilla Öksüz, “Harun Demir’in kentimizin değerli eşrafının da bulunduğu işyerinde önceden planlanmış bir şekilde arkadan yaklaşarak yaptığı saldırı, sadece bir gazeteciye değil, basın özgürlüğüne, tüm gazetecilere, kentimizin eşrafına, kentin manevi değerlerine, dostluk ilişkilerine ve kamuya yapılmış bir saldırıdır. Harun Demir’in siyasi kimliği ve yaptığı davranış, partisi tarafından masaya yatırılmak zorundadır” dedi.

Çağdaş Gazeteciler Derneği Zonguldak Şube Başkanı Ali Ayaroğlu da, “Meslektaşımıza yapılan saldırı, basın özgürlüğüne yapılmıştır. Gazetecinin tek silahı kalemidir. Her gazeteci de kalemine bağlı kalarak görevini yapar. Gazeteciye saldırının çağdışı bir anlayışın eseri olduğuna inanıyoruz” dedi.