07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » AKP’li Başkan İtirafçı Oldu Bakanın Adını Verdi
AKP’li Başkan İtirafçı Oldu Bakanın Adını Verdi

AKP’li Başkan İtirafçı Oldu Bakanın Adını Verdi

Kayseri’de 71 işadamıyla ilgili hazırlanan ‘FETÖ’ iddianamesinde, AKP Kayseri eski İl Başkanı Ömer Dengiz’in itirafçı olduğu ortaya çıktı. İddianameye göre Deniz, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de ABD’ye giderek Fetullah Gülen’i ziyaret eden isimler arasında. İşte o iddianameden AKP’li başkanı’ın Bakan Özhaseki hakkıında çarpıcı ifadeleri;

 

AKP’li Başkan İtirafçı Oldu Bakanın Adını Verdi

Sözcü’den Kamil Elibol’un haberine göre; soruşturmada itirafçı olan AKP Kayseri eski İl Başkanı Ömer Dengiz, 2011’deki dershane kavgasından sonra talimatla yandaş Star Gazetesi’ne verilen abonelik desteğini anlattı. Dengiz şunları kaydetti: “2012 veya 2013 yılında Zaman Gazetesi’ne karşılık olarak Star Gazetesi aboneliğini yayma konusunda bizatihi ben üstlendim. Bu görevi dönemin Başbakanının talimatıyla gerçekleştirdim. Bu konuda Ankara’daki toplantılara Mehmet Özhaseki başkan ile beraber katıldık. Maddi yükü de bize kaldı.”

“Özhaseki’yi uyardım ama o yine FETÖ’cülerle görüştü”

“2011’de bir temel atma töreninde Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Özhaseki, Melikşah Üniversitesi’ne yurt yaptırmam konusunda emrivaki bir konuşma yaptı. Akabinde Memduh Boydak beni arayarak Melikşah heyeti olarak ziyaretime geldiler. Bir aile büyüğüm adına yurt yaptırdım. 2014’te Haseki Başkan, Erciyes’te Amerika gezisine katılan Hamdi Kınaş, Nureddin Okandan, Ahmet Öksüzkaya (eski milletvekili) gibi isimlerin katıldığı bir kahvaltı düzenledi. Başkana bu örgüt mensuplarıyla görüşmemesi gerektiğini, bu durumu yukarının duyması halinde sıkıntı yaşayacağını ilettim ama Özhaseki’yi yine aynı ekiple kahvaltı yaparken gördüm.”.

“Gülen’İ ziyaret eden ekipte Özhaseki de vardı”

Şüphelilerden Kayseri Sanayi Odası eski Meclis Başkanı Nureddin Okandan da ifadesinde, 2011’de, Kayseri Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde yaptıkları geziyi şöyle anlattı: “Amerika seyahatinde yarım saatliğine Gülen’i heyet olarak ziyaret ettik. Ekipte Mehmet Özhaseki, Hamdi Kınaş, İlhan M., Ali Ez, milletvekili Ahmet Öksüzkaya, Hüseyin B., Oktay D. vardı.”

 

ı.