07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “16 Nisan’dan Sonra Gazetecilerin A… Koyacağız”
“16 Nisan’dan Sonra Gazetecilerin A… Koyacağız”

“16 Nisan’dan Sonra Gazetecilerin A… Koyacağız”

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, AKP’li Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin Başkan Yardımcısı Nihat Kılıç’ın gazetecilere tehdidini, Twitter hesabından paylaştı. Tanal’ın paylaştığı tutanakta, AKP’li başkan yardımcısı gazeteciye ““16 Nisan’dan sonra gazetecilerin a… koyacağız” dite tehdit ediyor.

AKP’nin, devletin olanaklarını sonuna kadar kullanarak sürdürdüğü “evet” propandası tartışılırken, AKP’li Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin Başkan Yardımcısı Nihat Kılıç, gazetecilere 16 Nisan’ı anımsatıp tehditler savurup, küfretti..
İşte CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın Twitter’daki hesabından paylaştığı ifade tutanağı ile ortaya çıkan skandalın ayrıntıları;:

Gazeteci Necdet Karadeniz, bugün saat 10.30 sıralarında belediyenin bastırdığı referandum afişlerinden almak için belediye binasına gitti. Belediye personellerinden biri Karadeniz’e, “Başkan bey sizi çağırıyor” dedi.

“16 Nisan’dan sonra gazetecilerin a… koyacağız”

Belediye başkanı ile görüşmek üzere odasına gittiğini anlatan Karadeniz, “Odada bulunan Şanlıurfa Büyükşehir Başkanvekili Nihat Kılıç, bana hitaben, ‘neden yalan yanlış haber yazıyorsunuz, 16 Nisan’dan sonra gazetecilerin a… koyacağız’ diyerek tehdit ve hakarette bulundu” ifadelerini kullandı.
Kılıç’a “Mahkeme kapıları açıktır” dediğini anlatan Karadeniz, “Bu tehdit ve hakaretlere maruz kaldığımda yanımda tanık olarak kimse bulunmamaktaydı. Bu şekilde mağdur duruma düştüm” dedi.

ifade