07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Yandaş Gazeteci Nasıl Olunur?
Yandaş Gazeteci Nasıl Olunur?

Yandaş Gazeteci Nasıl Olunur?

Önce PKK lideri Abdullah Öcalan’a övgüler yağdırarak, “Türk bayrağının ismi değişsin” dedi. Fethullah Gülen’e şiirler yazdı, Kabataş yalanının baş mimarlarından biriydi.Dün ‘özgürlükçü bugün ‘vatansever’i Hilal Kaplan, şimdi de İstanbul Kartal’da Birleşik Haziran Hareketi ile İstanbul Emek ve Demokrasi Koordinasyonu’nun çağrısıyla düzenlenen “Teslim Olmayacağız” mitingi üzerinden provokasyonlarına devam etti.

Hilal Kaplan, Twitter’daki hesabı üzerinden sahte bir afiş paylaşıp, “CHP, zaten HDP ile Kartal’da mitinge katılacağını ilan etti & bunlar da 2 partinin kullandığı semboller. Öyleyse afiş herhalükârda acı & gerçek” diye yazdı. “Kendi ‘mahallemden’ kimse doğruluğunu tartışmaz” diyerek Hilal Kaplan tarafından paylaşılan afiş üzerinde, “PKK ve FETÖ operasyonlarına karşı CHP ve HDP ortak mitingine davetlisiniz” ifadeleri yer alıyor, arka fonda ise Mustafa Kemal Atatürk ile Abdullah Öcalan’ın fotoğraflarının yer aldığı bayraklar görünüyor.

_20

“Teslim olmayacağız” mitingi üzerinden provokasyona kalkışan Hilal Kaplan’a Twitter’da çok sayıda tepki tweeti gönderildi. Kaplan’a tepkilerini dile getiren yurttaşların birleştiği ortak nokta ise, “Kabataş yalancısı, geçmişini bilmesek yutacağız” ve “Afiş yalan ama yalancılığın gerçek” tweetleri oldu.

Twitter’daki tepkilerden bazıları şöyle:

@Rogatory_1907: Hanfendi böyle bir afiş yok. Kabataş’tan sonra Yalan:2 Ama Fetö güzellemesi yaptığınız twitleriniz gerçek.

@1_ADAMgibiADAM: @hilal_kaplan kabataş yalancısı senin geçmişini bilmesek bu attığın yalanları yutacağızda geçmişte tescilli yalancı olduğunu biliyoruz

@virgul81: Devleti seri katil diyen @hilal_kaplan mı söylüyor bunu.Gerçeklerin bir gün ortaya çıkması gibi pis bir huyu vardır

@AlbayGulden: @can_soyer @hilal_kaplan tamda Kabataş yalancısına yakışan montaj bir afiş paylaşmak. Rezilsiniz

_21

Twitter’dan paykaşımlarını silince alay konusu olmuştu

Hilal Kaplan, Taraf’ta yazarken, Dolmabahçe’deki Başbakanlık Ofisi’ne yönelik protesto yapan gençlere polis şiddeti uygulanmasına sert tepki göstermiş ve AKP’yi eleştirirken Arınç’ın bu konudaki insani tavrını “Muhterem Arınç” diye öve öve bitirememişti. Gazete değiştirince Bülent Arınç’a “Muhterem” yerine “Lawrence” diyen Hilal Kaplan, Arınç tarafından “trolliçe” diye tanımlamıştı. Bu tanımlamadan sonra Twitter’da ‘trolliçe’ olarak anılan Hilal Kaplan, geçmişte yazdığı tweetleri silmesiyle meşhur.

İşte Hilal Kaplan’ın sildiği tweetlerden bazıları;