07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Tuhaf Bir Aspar Haber Hikayesi
Tuhaf Bir Aspar Haber Hikayesi

Tuhaf Bir Aspar Haber Hikayesi

Havuz gazetesi yazarı Ferhat Ünlü AKP’ye yakın TVNet’teki programında son dakika gelişmesi olarak “2 bin 800 PKK’li Şemdinli’yi kuşattı” dedi… Haber yalan çıkınca istifa etti. Ünlü, haberin rejiden kendisine söylendiğini belirtti ancak kim tarafından verildiği hala sır.

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinin PKK’lılarca kuşatıldığı iddiası dün gece sosyal medyada gündeme oturdu. İddia YeniŞafak gazetesinin internet sitesi ve TVNet kanalından duyuruldu.

TVNet canlı yayınında iddiayı dile getiren havuz gazetesi yazarı Ferhat Ünlü, 2 bin 800 PKK’linin Şemdinli’yi kuşatmak üzere harekete geçtiğini söyledi.

İşte o anlar;

AKP’Li Şamil Tayyar haberi yalanladı

Canlı yayında “son dakika” olarak duyurulan bu iddia için AKP’li Şamil Tayyar, Twitter’daki hesabından, “Milli Savunma Bakanımızla konuştum,Şemdinli’nin kuşatıldığı iddiasının doğru olmadığını, her türlü duruma karşı tedbirli olduklarını söyledi” açıklamasını yaptı.

İddialar üzerine bir açıklama da HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen’den geldi. Bilgen, “Şemdinli haberinin doğruluğundan daha önemlisi hükümete yakın bir gazetenin yayın yönetmeninin bu konularda yazdıklarının ciddiyeti” ifadelerini kullandı.

Ferhat Ünlü TV’net’ten istifa etti

Haberin kısa sürede yayılıp, özellikle sosyal medyada gündeme oturması üzerine Ferhat Ünlü, programın ardından bir açıklama yaptı. Şemdinli’nin kuşatıldığı bilgisinin yanlış olduğunu söyleyen Ünlü, TVNet’ten istifa ettiğini açıkladı.

İşte Ferhat Ünlü’nün açıklaması;

“Reji beni yanlış yönlendirdi”

“Yayındaydım. Kendi haber kaynaklarımla şimdi görüştüm. Sadece 150 kişilik YPS grubu var. Şemdinli’de bu küçük gruba operasyon yapılıyor. Duyuru: Bugünkü Haber Analiz’de Şemdinli konusunda rejiden yanlış yönlendirildim. Haber Analiz’i bırakıyorum. TV NET ailesine teşekkürler. Okurlarım ve izleyicilerim az önce aldığım bu ayrılış kararını, bugünkü olayın samimi ve somut bir özrü olarak kabul etsinler.”

Bilgi kimden geldi hala sır

Ferhat Ünlü açıklamasında “Bugünkü Haber Analiz’de Şemdinli konusunda rejiden yanlış yönlendirildim” dedi ve istifa etti. Ancak o haberi rejiden kim fısıldadı bu konu hala sır.