07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Toplu Bir Cinnet Hali
Toplu Bir Cinnet Hali

Toplu Bir Cinnet Hali

Adana’nın Ceyhan ilçesinde, kahvehanede okey oynarken kendisine gelen gösterge taşını göstermesine izin vermeyen kişiye kurşun yağdırdı. Muhtarın kurşunlarına hedef olan vatandaş kurtarılamadı.

Adana, Ceyhan, Altıkara Mahalle Muhtarı Mehmet Demir (64),  kahvede bir grup arkadaşı ile okey oynamaya başladı. Oyun devam ederken muhtar, çektiği gösterge taşını gösterdi. Masadaki oyunculardan Talat Çelikel (45) ise gösterge taşının gösterilmesine izin vermedi. Bunun üzerine muhtar oyunu bırakmak istedi.

Bu duruma sinirlenen Çelikel muhtara küfür etti. Muhtar da küfre karşılık verince aralarında kavga çıktı. Çelikel kavga esnasında muhtara kafa attı. Yere düşen muhtar tabancasını çekerek Çelikel’e ateş etti. Ağır yaralanan Çelikel, kaldırıldığı Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Çelikel’in cenazesi otopsi için adli tıp kurumu morguna kaldırılırken, muhtar ise gözaltına alındı.

Muhtar Mehmet Demir’in ifadesinde okey oynarken Çelikel’in gösterge taşı göstermesine izin vermediğini, bu nedenle oyunu bırakmak isteyince kendisine küfür edip kafa attığını, bu nedenle ateş ettiğini, pişman olduğunu söylediği öğrenildi. Muhtar Demir, emniyetteki işlemlerinin ardından çıkartıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.