07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Teslim Olmak İçin Adliyeye Geldi, Ortadan Kayboldu
Teslim Olmak İçin Adliyeye Geldi, Ortadan Kayboldu

Teslim Olmak İçin Adliyeye Geldi, Ortadan Kayboldu

“FETÖ”ye maddi destek sağladığı gerekçesiyle Akfa Holding ve bağlı bulunan şirketlere yönelik yapılan operasyon kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan Fi-Yapı’nın sahibi Fikret İnan teslim olmak için geldiği adliyede ortadan kayboldu.

AKP’ye yakın havuz medyası Sabah’ın haberine göre Anadolu Örgütlü Kaçakçılık ve Mali Suçlar Soruşturma Bürosu “FETÖ”ye finansal destek sağladığı gerekçesiyle, Akfa Holding ve bağlı bulunan 44 şirkete yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, 120 kişi hakkında gözaltı kararı verdi. Soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan Akfa Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Aktaş, Cahit Paksoy ile işadamı Murat Sungur’un da aralarında bulunduğu toplam 98 kişi gözaltına alındı.

Teslim olmak için adliyeye geldi sonra sırra kadem bastı

Hakkında gözaltı kararı bulunduğunu öğrenen Fi-Yapı’nın sahibi Fikret İnan teslim olmak için avukatı ile birlikte Anadolu Adalet Sarayı’na geldi. Avukatı Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Örgütlü, Kaçakçılık ve Mali Suçlar Soruşturma Bürosu’na giderken İnan,onu adliye içinde bekledi. İnan’ın avukatı müvekkilinin teslim olmak istediğini belirtti. Ancak bu sırada İnan ortadan kayboldu.

Cep telefonu en son adliyede sinyal verdi

Yapılan araştırmada İnan’ın cep telefonunun en son Anadolu Adalet Sarayı’nda sinyal verdiği tespit edildi.