07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Terim’den TRT’ye Tavır
Terim’den TRT’ye Tavır

Terim’den TRT’ye Tavır

A Milli Futbol Takımı, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2016) D Grubu son maçında Çek Cumhuriyeti’ni 2-0 yendi.

Maç sonrası basın toplantısı yapan Fatih Terim TRT muhabiri soru sorduğunda tepki gösterdi. Terim  “TRT’nin sorularını cevaplamıyorum. TRT’ye konuşmuyorum. Sizle ilgisi yok. TRT’nin bundan sonra sorularını yanıtlamam, sorularını cevaplamayacağım ve röportajlarına gitmeyeceğim” dedi.

Terim’in tepkisi TRT Gündem Ötesi programında konuşan Marmara Üniversitesi’nde görevli tarihçi Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, Fatih Terim’e istifa çağrısında bulunmasınaydı.Yenilgiyi Oruca BağladıYenilgiyi Oruca Bağladı

Arda Turan: ‘Annemi ağlatanları affetmeyeceğim’

A Milli Futbol Takımı’nın kaptanı Arda Turan, 2-0’lık Çek Cumhuriyeti galibiyetinin ardından sert açıklamalarda bulundu.

-Benim moralim futboldan dolayı hiç bozulmadı. Bu ülkeye 90 maç oynadım, 5 tane kötü oynadığım maçı söyleyene tüm servetimi veririm. Biz ne paracı ne primci olduk. İnsanları anlamak bazen çok güç. Benim için problem yok ama annemi ağlatmasalardı iyiydi. Benim parayla, pulla işim olmaz. Bunları affetmeyeceğim. Bu takım dünyanın her takımını yenebilir. Kötü oynadığımız zaman eleştirileri kabul ederim ama paracı primci ithamlarını kabul etmeyiz. İnsanlar spor yapıyor. Ailelerine söz söylemeye kimsenin hakkı yok. Ülkemiz, formamız, onurumuz için mücadele ediyoruz. Bugün coşku ve eğlenceyi hak ediyoruz. Yakışanı yaptık. Annemi yeterince ağlattılar. Herkese tek tek hesabını soracağım. Koşmayabilirim, şişman olabilirim ama karakterime laf ettirmem.”