07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “Tekmeci Yobaz” Metroda
“Tekmeci Yobaz” Metroda

“Tekmeci Yobaz” Metroda

Müzik yazarı ve programcı İpek Atcan, sosyal medya hesabından, metroda bacak bacak üstüne attığı için tekmeli saldırıya uğradığını yazdı. Saldırı iddiası sosyal medyada büyük tepki gördü.

İpek Atcan olayın ayrıntılarını kişisel internet sayfasında yazdı. Akşam saatlerinde metro istasyonundaki banka oturup, metronun gelmesini bekleyen Atcan, bir adamla göz göze geldikten sonra, adamın “Ne oturuyorsun lan öyle bacak bacak üstüne” dedikten sonra tekme attığını yazdı. Olayın şokuyla tepki veremediğini, tekmeci saldırganın yürüyüp gittiğini de anlatan Atcan, en çok çevredeki insanların tepkisiz kaldığına üzüldüğünü söyledi.

İşte Atcan’ın kaleminden yaşadıklarını anlatan o yazı;

…Bugün akşam saatleri, metrodaki bankta oturmuş metroyu bekliyorum. Gelmesine 3 dakika var. Sağımda solumda insanlar, yanımda tatlı bir teyze. Bir adam yürüyor, sağa sola bakmadan, kendi halinde. Ben adama bakıyorum. O adama da bakıyorum başka insanlara da. Severim insanları seyretmeyi. Herkesin göz göze gelmekten çekindiği şu günlerde hala ve de inatla severim. Sonra göz göze geliyoruz, ‘Ne oturuyorsun lan öyle bacak bacak üstüne?!’ diyor ve atıyor tekmeyi. Ben de teyze de şok geçiriyoruz. Birkaç insan görüyor. “ck ck ck”lar, ‘ne hale geldikler’ havada uçuşuyor, ‘Biz n’olduk lan?’ diyorum içimden, yürüyüp giden adam ve ardından bakan bizler. Tepki bile veremedim. Belki de ilk defa. Sanmayın ki dayak yedim. Sanmayın ki bacağım mosmor. Ama ruhum dayak yedi, kalbim de mosmor.”

_55123

Atcan’cın paylaşımından sonra sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyüdü. İşte o tepki paylaşımları;

x1 x2 x3 x4 x5 x6 x7 x8 x9 x10

Ayşegül Terzi’ye tekme atan Abdullah Çakıroğlu tahliye edilmişti

İstanbul’da Çekmeköy’de hemşire Ayşegül Terzi’ye Kurban Bayramı’nda nöbetten dönerken şort giydiği gerekçesiyle belediye otobüsünde tekme atan Abdullah Çakıroğlu iki kez tutuklanıp tahliye edilmişti.