07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Tekbir Getirip Cenaze Törenine Saldırdılar

Tekbir Getirip Cenaze Törenine Saldırdılar

Çoğu çocuk 54 kişinin hayatını kaybettiği Gaziantep’te sokak düğününe düzenlenen intihar saldırısının ardında cenaze töreninde bir skandal daha yaşandı. Cenaze törenine bir grup, tekbir getirerek saldırdı. Saldırganların kafalarında  AKP’li belediyeye ait şapkalar vardı.

Gaziantep katliamında ağır yaralanan ve dün yaşamını yitiren 13 yaşındaki Kumru İlter ile Ahmet Toraman’ın cenazesinin defnedilmesine bir grup engel olmaya çalıştı. Cenazeler mezarlığın camisinden alınmak istenirken ellerinde Türk bayraklarıyla gelen bir grup, aileye engel oldu. “Asker cenazesi var” denilerek cenazelerin getirilmesi geciktirildi.

Bunun üzerine HDP Antep Milletvekili Mahmut Toğrul, Valilik ile görüştü ve asker cenazesinin olmadığını öğrendi. Bunun üzerine aile bireyleri ve halk cenazeleri almak isterken, grup tekbir sesleriyle cenazeye katılanlara saldırdı.

Tekbir getiren grup ile cenaze sahiplerinin arasına jandarma girdi. Cenazeye katılanların taşlarla kovalaması üzerine tekbir getiren grup kaçtı. Ardından cenaze törenine gelen milletvekilleri, Jandarma ile görüştü. Askerler, “Herhangi bir slogan atarsanız müdahale ederiz” dedi. Olayların yatışmasının ardından Kumru İlter ve Ahmet Toraman’ın cenazeleri Yeşilkent Mezarlığı’na defnedildi.

İşte o anlar;