07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “Tecavüz İnsanlık Suçudur” Diyenlere Polis Dayağı
“Tecavüz İnsanlık Suçudur” Diyenlere Polis Dayağı

“Tecavüz İnsanlık Suçudur” Diyenlere Polis Dayağı

Artvin’in Hopa ilçesinde ‘Tecavüz insanlık suçudur, meşrulaştıramazsınız’ yazılı pankart açanlara polis biber gazı ve jopla müdahale etti. Yaşanan arbedede 3 kişi yaralandı.

Artvin’in Hopa ilçesindeki Belediye Parkı’nda saat 15.00’te toplanan ve aralarında çeşitli siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin de yer aldığı kadınlar, ‘Tecavüz insanlık suçudur, meşrulaştıramazsınız’ yazılı pankart açtı, “Bu yasa meclisten geçmeyecek” sloganları attı. Kadınların çevresini saran Çevik Kuvvet ekipleri, Artvin Valiliği’nce 18 Kasım tarihi itibariyle bir ay süreyle eylem yasağı getirildiğini hatırlatarak dağılmaları yönünde uyardı. Polisler, eylemi sürdüren grubun elinden megafonu zorla alınca kadınlarla polis arasında arbede yaşandı.
Grup daha sonra yürüyüşe geçmek isteyince polis bu kez de biber gazı ve copla müdahale etti. Polisin müdahalesi ile kaçışan grup bir süre sonra Hopa Meydanı’nda yeniden toplandı.
Müdahalede bulunan polis bazı kişileri gözaltına aldı. Çıkan olaylarda 1’i polis 3 kişi yaralandı. Hopa’da gergin bekleyiş sürüyor.

2052066000