07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Saray’ın Bakanı
Saray’ın Bakanı

Saray’ın Bakanı

Erzurum’da Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile açılışa katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu 5 çocuk önerisinde bulundu ve “Bundan sonra çocuğu 5’ten aşağı olanı genel müdür yapmayacağım” dedi.

Vali’yi de makamında ziyaret eden Veysel Eroğlu burada bir açıklama yaptı. 5 çocuk önerisini bir adım öteye taşıyıp, “5’ten az çocuğu olanı genel müdür yapmayacağım” dedi.

İşte Eroğlu’nun o açıklaması;

“En az 5 çocuk diyeceksiniz”

“Vatandaş sulamıyor. Hatta ben gidip geldim ‘niye sulamıyorsunuz’ dedim. Diyorlar ki ‘burada artık ihtiyarlar kaldı, çalışacak adam yok’ Sizden şunu rica ediyorum, bizde her şey var, her tarafı sularız. Nüfusu artırın burada en az 5 çocuk diyeceksiniz”

Bundan sonra çocuğu 5’ten aşağı olanı genel müdür yapmayacağım

Daha sonra toplantıya katılanlara dönen Bakanlar Eroğlu ile Akdağ, kaç çocukları olduğunu sordu. Bunun üzerine Akdağ, “Erzurum o hususta bayağı ileride. Siz merak etmeyin. Canlı örneği de yanınızda oturuyor” diye karşılık verdi. Milletvekili Mustafa Ilıcalı ve genel müdürlerden birinin iki çocuğu olduğunu öğrenen Eroğlu’nun “Benim de 4, iki de torun var. Bundan sonra çocuğu 5’ten aşağı olanı genel müdür yapmayacağım” dedi.