07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “‘Saklayarak iç dedim’, Dinlemedi”
“‘Saklayarak iç dedim’, Dinlemedi”

“‘Saklayarak iç dedim’, Dinlemedi”

Ramazan’da sokakta sigara içtiği için mağaza çalışanı Gökay Çetin’i ölümüne yumruklayan şehir zorbası ifade verdi. Serbest bırakılan saldırgan Ufuk Tekel ifadesinde yumruğunun ardından ifade verdi, “Saklayarak iç dedim, dinlemedi” dedi, serbest bırakıldı. Saldırıya uğrayan Gökay Çetin ise beyin kanaması geçirdi, 9 gün hastanede tedavi gördü.

İstanbul Fatih’te iftar öncesi işyerinin önünde sigara içen Gökay Çetin, yoldan geçen Ufuk Tekel’in yumruklu saldırısına uğramış ve 9 gün hastanede tedavi görmüştü..Serbest bırakılan şehir eşkiyasının ifadeleri ortaya çıktı.

Güvenlik kamerasının kaydettiği olayda, yumruğun şiddetiyle kendinden geçen genç, yere düşerken de başını otomobile çarptı. Saldırgan, kısa bir süre yerde ayıltmaya çalıştığı Çetin’i hastaneye kaldırdı.

Beyin kanaması geçirdi

Beyin kanaması geçirdiği öğrenilen Gökay Çetin hastanede 9 gün süren tedavisinin ardından dün taburcu oldu. Saldırgan Ufuk Tekel ise karakolda ifade verdikten sonra serbest bırakıldı.

“‘Saklayarak iç’ dedim”

Saldırgan Ufuk Tekel ifadesinde, “Motorumdan indim, yürürken duman bana geldi. Ramazan ayındayız. “Bari saklayarak iç” deyince, “Sadece ben mi içiyorum, beni mi gördün” deyip küfür edince ben de yumruk attım. Bayılınca da ayıltmaya çalıştım. Ayılmayınca da kucağıma alıp hastaneye götürdüm” dediği belirtildi.

TCK ne diyor?

TCK’ya göre kasten başkasının vücuduna acı veren veya sağlığının ya da algılama yeteneğinin bozulmasına neden olan kişi, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılabiliyor. Eğer şahsın yaşamını tehlikeye sokan bir duruma yol açtıysa ceza, iki kat artırılıyor.

Ssyal medyada da saldırgan Ufuk Tekel’e tepki yağdı;

https://twitter.com/nur_atam/status/750321650688745473