07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » PYD: Saldırıyla Bizim Bir İlgimiz Yok
PYD: Saldırıyla Bizim Bir İlgimiz Yok

PYD: Saldırıyla Bizim Bir İlgimiz Yok

RİA Novosti’ye konuşan PYD Eş Başkanı Salih Müslim, Ankara saldırısının sorumlusu oldukları yönündeki açıklamayı reddetti.

Müslim, “Bu kesinlikle doğru değil. Kürtlerin Ankara’da yaşanan olayla hiçbir ilgisi yok. Burada olanlar, Türkiye’nin IŞİD’le mücadelesiyle bağlantılı. Nitekim Türkiye’de yaşayan IŞİD unsurları var” ifadelerini kullandı.

İşte Salih Müslim’İn o açıklaması;

“Böyle bir kişiyi hiç tanımıyoruz”

“Hayır efendim kesinlikle reddediyoruz. Böyle bir şey yapılmamıştır bizim tarafımızdan. Ne yakından ne uzaktan hiçbir ilişkimiz de yoktur. O söylenen isim Salih Necar’ı hiç tanımıyoruz. Hiçbir ilişkimiz de olmamıştır. Böyle bir şey olmamıştır, olmayacaktır. Biz hiçbir zaman Türkiye’nin içine veyahut şeyine karışmıyoruz. Şiddeti tırmandırmak, böyle bir şeyde bulunmak ne Türkiye’nin ne de bölge halkının yararınadır. Ne tanıyoruz ne de bir ilişkimiz olmuştur. Böyle bir kişiyi hiç tanımıyoruz”

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara’da 28 kişinin hayatını kaybettiği saldırının sorumlusunu Suriye’nin kuzeyinde etkin olan Demokratik Birlik Partisi’nin (PYD) silahlı kanadı Halk Savunma Güçleri (YPG) olarak açıklamıştı.