07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » O Kışlalar Kapatılacak
O Kışlalar Kapatılacak

O Kışlalar Kapatılacak

Başbakan Binali Yıldırım, darbe girişiminde üs olarak kullanılan Akıncı Üssü başta olmak üzere, İstanbul ve Ankara’daki darbe teşebbüsüne katılan ve tankların harekete geçtiği tüm kışlaların kapatılacağını açıkladı. Akıllara İncirlik ve Diyarbakır ne olacak sorusu geldi.

Başbakan Binali Yıldırım, Ankara’nın Kazan ilçesinde halka seslendi. Yıldırım, konuşmasında 15 Temmuz darbe girişiminde kullanılan Akıncı üssünün kapatılacağını açıkladı.

İstanbul ve Ankara’da tankların harekete geçtiği tüm kışlaların da kapatılacağı bilgisini veren Yıldırım’ın konuşmasından satır başları şöyle:

-Akıncı Üssü kapatılacak. Bu darbecilerin burnundan fitil fitil getireceğiz. ABD’de bulunan o terörist başını Türkiye’ye getireceğiz. Aleme ibret için hesabını soracağız.

 

Ankara ve İstanbul’da tankların çıkarıldığı ve helikopterlerin kaldırıldığı bütün kışlaları kapatıyoruz. O mekanlar insanların piknik yaptığı alanlar olacak. Ne işi var tankların Ankara’nın İstanbul’un içinde. Düşmanın olduğu yer bellidir. Ankara’da, İstanbul’da değil.

Diyarbakır ve İncirlik ne olacak?

Binali Yıldırım darbe teşebbüsünde kullanılan İstanbul ve Ankara’daki kışlaların kapatılacağını açıklarken İncirlik ve Diyarbakır’dan söz etmedi… Darbe teşebbüsü sırasında havadaki F 16′ ların yakıt ikmali için İncirlik’ten tanker uçaklar havalanmış, üssün Türk komutanı tutuklanmıştı. Yine Diyarbakır hava üssü de darbe girişimi sırasında kullanılmıştı.