07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “Ne Hocaefendi’yi Ne de Bu Hizmet’i Bırakıyorum”
“Ne Hocaefendi’yi Ne de Bu Hizmet’i Bırakıyorum”

“Ne Hocaefendi’yi Ne de Bu Hizmet’i Bırakıyorum”

A Milli eski basketbolcu Enes Kanter’in, 15 Temmuz darbe girişiminin 1 numaralı şüphelisi Fethullah Gülen ile ilgili tweet’leri tepkilere neden oldu. Kanter son olarak, “Tüm kainata duyurulur! Yaz Tarih: Assanız da, kesseniz de, öldürseniz de, vallahi, billahi, tallahi, ne Hocaefendi’yi ne de bu Hizmet’i bırakıyorum” açıklamasını yaptı.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Fethullah Gülen’in yanına gittiğini açıklayan basketbolcu Enes Kanter, sosyal medyada tepkilere neden olan Fetullah Gülen paylaşımlarına devam ediyor.

Kanter, attığı tweette “Tüm kainata duyurulur! Yaz Tarih: Assanız da, kesseniz de, öldürseniz de, vallahi, billahi, tallahi, ne Hocaefendi’yi ne de bu Hizmet’i bırakıyorum” ifadelerini kulandı.

57971c2318c7732d8cac6f30

Ölüm tehditleri alan Kanter ABD basınında da haber oldu

Türkiye’de yapılan darbe girişimlerinin ardından, Oklahoma City Thunder forması giyen Enes Kanter, twitter adresinden ölüm tehditleri aldığını söyledi. Kendisine yöneltilen söylemleri twitter adresinden paylaşan Enes Kanter’in paylaşımları , Amerikan basınınında da kendine yer buldu.

“Mevcut yönetimle problemleri var”

Amerika’da yayın yapan haber kanalı ESPN, Enes Kanter’in ölüm tehditlerini aldığını söyledi. ESPN haberinde, Enes Kanter’in twitter adresinden yaptığı söylemlere atıfta bulunarak, oyuncunun Türkiye’deki mevcut yönetim ve milli takım antrenörü Ergin Ataman’la olan söz düellosundan bahsetti.

“Sıra sana da gelecek!”

Yapılan darbe girişiminin ardından Fethullah Gülen’in bir yazısını paylaşan Kanter’e, Twitter kullanıcılarından, “Bekle bakalım, sıra sana da gelecek!” , “Vatan haini!” gibi yorumlar geldi.