07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “Milat 2004 yılındaki MGK !”
“Milat 2004 yılındaki MGK !”

“Milat 2004 yılındaki MGK !”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin Kahramanmaraş’ta düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na katıldı. Burada yaptığı konuşmada,Gülen cemaati ile ilgili 2004 yılındaki MGK kararını işaret etti. “‘FETÖ’ soruşturması için buraya milat alın” dedi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 2004 yılındaki  Tayyip Erdoğan, Hilmi Özkök, Abdullah Gül, Abdüllatif Şener, Mehmet Ali Şahin, Cemil Çiçek, Vecdi Gönül, Abdülkadir Aksu, Aytaç Yalman, Özden Örnek, İbrahim Fırtına, M. Şener Eruygur, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in imzalarının bulunduğu MGK kararını göstererek “FETÖ’nün miladını buradan kabul edin. Bilmiyordum diyor. Bal gibi de biliyorsun altında imzan var” dedi.

“Bal gibi o belgeden haberin vardı. Altında imzan var”

17/25’i milat aldık diyorlar. Ne oldu orada. Devletin milleti soyduğunu gördük. Kimin evinde dolarlar çıktı. Bu mazlum insanların evinde mi çıktı bunlar. İntikam alıyorsunuz. 25 Ağustos 2004. Milat bu. ‘Gülen konusunda önlem alın’ diyor. Kimin imzası var? Recep Tayyip Erdoğan. Bunu niye örnek almıyorsun? ‘Efendim haberimiz yoktu’. Bal gibi haberin vardı. Sen imzanı da mı unuttun?

İşte Kemal Kılıçdaroğlu’nun gösterdiği o belge:

belge-01

Milli Güvenlik Kurulu’nun, 2004 yılı Ağustos ayında yaptığı toplantıda, “Fethullah Gülen grubunun faaliyetlerine karşı alınması gereken tedbirler” başlığıyla, “Cemaate karşı bir eylem planı hazırlanması”, tavsiye kararı olarak hükümete bildirilmiş. MGK kararında, “Nurculuk Faaliyetleri ve Fethullah Gülen grubuna” ait kurumların faaliyetlerinin engellenmesi için, “Ağır yaptırımlar getiren yasal düzenlemeler yapılmalıdır, eylem planı hazırlanmalıdır” deniyor.