07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Meclis’te Patlama Sesleri
Meclis’te Patlama Sesleri

Meclis’te Patlama Sesleri

Türkiye’yi sarsan günde yeni bir son dakika haberi geldi. TBMM’ye ateş açıldı.

Saat 02.37 sıralarında Meclis binasında büyük bir patlama meydana geldi. Bir süre sonra ikinci bir patlama sesi daha duyuldu.  Bir kaç dakika sonra bir patlama sesi daha duyuldu. Patlamaya  f16’dan atılan bombanın neden olduğu iddia edildi.. Meclis dumanlar altında.

tbmm

Meclis binasından duman yükseldiği görüldü. TBMM’ye atılan bomba nedeniyle bazı polis memurları ve Meclis görevlileri yaralandı, kulis camları kırıldı. Meclis’e 3 ya da 4 bomba düştüğü iddiası var. FOX’un haberine göre ise ışıkları yanmayan bir helikopterden Meclis ya da Genelkurmay Binası’na ateş edildiği bilgisi paylaşıldı. AA’nın haberine göre TBMM’ye atılan bombalar nedeniyle ikisi ağır 12 kişi yaralandı. Yaralananların polisler ve Meclis personeli olduğu iddiası var.

Uçaktan atılan bombanın, meclisin Dikmen giriş kapısı yakınlarına düşmesinin ardından Genel Kurul salonuna duman dolsa da milletvekilleri ve basın mensupları çalışmayı sürdürdü.

AK Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, ‘Meclis Genel Kurulu’na bomba atıldı. İyiyiz, merak etmeyin. Meclis’e bomba atan uçak şu an düşürüldü’ dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “TSK’nın içindeki, bir avuç cunta bu milletin Parlamentosu’na bomba atıyor bomba” dedi.

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir ise ‘Meclis’te şiddetli patlama oldu. Genel Kurul’da duman dışında hasar yok’ açıklamasını yaptı.