07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “Lütfen Basına Sızmasın !”
“Lütfen Basına Sızmasın !”

“Lütfen Basına Sızmasın !”

TBMM Aile Bütünlüğü ve Boşanma Olaylarını araştıran Meclis Komisyonuna çağırılan uzman çocuk istismarı konusunda hükümetin çözüm noktasında geri kaldığını söyleyince AKP’li vekil “sus lan!” diye bağırdı… Uzman “Beni çağırdıysanız tahammül etmelisiniz” deyince AKP’li vekil uzmana mikrofonu fırlattı…

 

AKP Düzce Milletvekili Ayşe Keşir başkanlığındaki TBMM Aile Bütünlüğü ve Boşanma Olaylarını araştıran Meclis Komisyonu basına kapalı yapıldı. Komisyon toplantısına bilgi almak için Çocuk Vakfı Başkanı Mustafa Ruhi Şirin çağırıldı.

Sen misin hükümeti eleştiren…”Sus lan!” deyip mikrofon fırlattı

Çocuk Vakfı Başkanı Mustafa Ruhi Şirin çocuk istismarı olaylarındaki artışlar nedeniyle hükümeti eleştirdi. Sözcü’den Başak Kaya’nın haberine göre Şirin, çocukların sağlık, eğitim, yoksulluk nedeniyle sorun yaşadığını belirtti ve hükümetin çözüm noktasında geri kaldığını söyledi. ‘’Bu nedenle istismar olayları arttı’’ dedi. Şirin’in bu sözleri üzerine AKP Milletvekili Sait Yüce sinirlendi. Hükümetin eleştirilmesine dayanamayan Yüce, Şirin’e “Sus lan” diye bağırdı. Şirin ise “Beni çağırdıysanız tahammül etmelisiniz” diye karşılık verdi. AKP’li Yüce de önündeki mikrofonu alıp Şirin’e fırlattı.Daha sonra da Şirin’in üzerine yürüdü.

“Lütfen basına sızmasın!”

Komisyon Başkanı AKP’li Keşir ise olayı yatıştırdı ve “Lütfen basına sızmasın” ricasında bulundu. Şirin’in olaydan sonra toplantıyı terk ettiği ve TBMM Başkanlığı ile Komisyon Başkanı’na şikayette bulunduğu öğrenildi.

Uzmanı dövmeye kalkan Sait Yüce Kimdir?

Sait Yüce hükümetin Gülen cemaatiyle savaşında diğer Nurcu grupları arkasına almasında etkili bir isimdi.