07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Krize Çözüm Önerisi: Bin Euro Ver, Erdoğan’la Tanış
Krize Çözüm Önerisi: Bin Euro Ver, Erdoğan’la Tanış

Krize Çözüm Önerisi: Bin Euro Ver, Erdoğan’la Tanış

Dövizdeki yükselişin bir türlü durdurulamaması duyulmamış çözüm önerilerini de beraberinde getiriyor. Dünya Türk İş Konseyi’ne (DTİK) ilginç bir karar aldı. DTİK, Avrupa ülkelerinde yaşayan Türk vatandaşlarına , Türkiye’ye bin euro göndererek Türk bankalarında hesap açtıkları taktirde Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’la tanışma vadinde bulundu.

Kararı  Avrupa Postası’nın haberine göre DTİK Yönetim Kurulu Üyesi ve Avrupa Bölgesi Komite Başkanı Suat Şahin açıkladı.

İşte o açıklama;

“15 Temmuz darbe girişiminde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü’nün emellerine ulaşmasını, tankların önüne yatıp, üzerlerine yağdırılan kurşunlara karşı korkmadan yürüyerek engelleyen 247 şehidimiz, yaklaşık 2 bin gazimiz görevlerini yerine getirmiştir. Türkiye’de yaşayan milletimiz görevini yerine getirmiş, bizlerin vatansız kalmasını engellemişlerdir. Tankla, silahla, uçakla başaramadılar. Şimdi, Türkiyemize ‘ekonomik savaş’ açtılar. Bizim ekonomimizi zayıflatarak zarar vermek istiyorlar. Şimdi bu ekonomik savaştan galip çıkmak için sıra bizde. Avrupa’da yaşayan ve Türkiyemizi vatanı olarak kabul eden Türk’ü, Kürt’ü, Alevi’siyle hep birlikte bizlere görev düşüyor. Bu savaşa karşı galip gelmeye var mısınız? Gelin hep birlikte yaşadığımız Avrupa ülkelerine ders verelim. Türk milletinin şanını, namını bir kez daha dünyaya duyuralım. Nasıl mı savaşacağız? Hep birlikte bin avro Türkiye’ye göndererek, TL’ye çevirip Türk bankalarında hesap açtıralım.”

“1000 Euro göndereni Erdoğan ve Yıldırım’la tanıştıracağız”

“DTİK Dünya Türk İş Konseyi Avrupa Başkanlığı olarak bu kampanyaya katılarak, 28.11.2016 tarihinden 28.02.2017 tarihine kadar en az bin avro bozdurup, TL’ye çevirip Türkiye’de hesap açtığını belgeleyen herkesi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Binali Yıldırım ile bir araya getirme ve tanıştırma sözünü veriyoruz. Kampanyaya katılan herkese bir teşekkür belgesi takdim edeceğiz.”