07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » “Kızım Bombacıysa, Cenazeyi Kabul Etmiyorum”
“Kızım Bombacıysa, Cenazeyi Kabul Etmiyorum”

“Kızım Bombacıysa, Cenazeyi Kabul Etmiyorum”

Ankara Kızılay’daki bombalı terör saldırısını 24 yaşındaki üniversite öğrencisi S.Ç.D.’in gerçekleştirdiği öne sürülmüştü…S.Ç.D.’nın kan örneği alınan babası emniyet ifadesinde”eğer kızım bombacıysa cenazeyi kabul etmiyorum” dedi.

Ankara Kızılay’daki terör saldırısını gerçekleştirdiği iddia edilen 24 yaşındaki S.Ç.D.’in ailesinin Tekirdağ’ın Marmara Ereğlisi’nde oturduğu ortaya çıktı. Ailesinin de yaklaşık 30 yıl önce Kars’tan göç ederek Marmara Ereğlisi’ne yerleştiği belirlendi.Tekirdağ’ın Marmara Ereğlisi’nde oturan ailesinden DNA karşılaştırması için kan örneği alındı.

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gece saat 03.30 sıralarında evlerinden alınarak emniyete götürülüp ifadesi alınan baba C.D., kızının 2012 yılında Balıkesir Üniversitesi’ne kayıt yaptırmasının ardından bir daha haber alamadığını ve hakkında kayıp başvurusunda bulunduğunu söyledi.

“Eğer kızım bombacıysa cenazeyi kabul etmiyorum”

Baba C.D. ifadesinde, “Kızım ilk, orta ve liseyi Marmara Ereğlisi’nde okudu. Daha sonra Balıkesir’de üniversitesi kazanarak 2012 yılında kayıt yaptırdı. Daha sonra kendisinden haber alamadık. Kayıp başvurusu da yaptık. Ama böyle bir olaya karışmışsa cenazesini de kabul etmiyorum” dedi.

Bomba eyleminin şüphelisi S.Ç.D.’in babasının yanı sıra erkek kardeşinin de Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü’nde ifadesi alındı. Ardından C.D. ile oğlunun Tekirdağ Devlet Hastanesi’nde DNA karşılaştırması için kan örnekleri alınarak S.Ç.D. ile karşılaştırılması için Ankara’ya gönderildi.