07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Karaman İddianamesinde Çarpıcı Ayrıntılar

Karaman İddianamesinde Çarpıcı Ayrıntılar

Karaman’da Ensar ve KAİMDER evlerinde yaşanan tecavüz skandalı dava iddianamesinde önemli ayrıntılar var. Gazeteport’un elde ettiği bilgilere göre iddianamede tecavüzlerin Ensar ve KAİMDER evlerinde gerçekleştiği ayrıntılı olarak yer alıyor.

İddianamede yer alan önemli bölümler şöyle;

-Tecavüz olaylarının Ensar ve Kaimder evlerinde olduğu öğrencilerin ifadelerinde açıkça söyleniyor.

-Çocukların ve ailelerin ifadelerinde Ensar ve KAİMDER evleri net bir şekilde anlatılıyor. Aynı zamanda zanlı Muharrem B’nin çalıştığı okul yöneticileri de ifadelerinde Ensar/KAİMDER evlerinde görev yaptığını açıklıyorlar.

-Tecavüzlerin 2012,2013, 2014 ve 2015 yılları arasında gerçekleştiği de iddianamede yar aldı. 10 çocuktan 6’sında kesin tecavüz bulgusu adli tıp raporu ile saptandı. 3 çocukta zaman geçtiği için tecavüzün kesin ispat edilemediği ancak gerçekleşme ihtimalinin kuvvetli olduğu bilgisi yer aldı. 1 çocuk için ise tecavüz değil istismar olduğu belirtildi.

-Tecavüz zanlısı öğretmen Muharrem B. ifadesinde önce suçlamaları kabul etmedi. Sonra itiraf etti. Öğretmen Muharrem B. ilk isitismarı Ensar Evi’nde diğerlerini de KAİMDER evinde yaptığını söyledi.

-Zanlı Muharrem B. Ensar Vakfı evi ve KAİMDER evinde belletmen olarak görev yaptığını da söyledi.

-Öğretmen Muharrem B. en son  KAİMDER evinde çocuklarla birlikte kaldığını da itiraf etti.

-Öğretmen Muharrem B.’nin Ensar Evi’nde kalan 3 çocuğu daha sonra KAİMDER evine de götürdüğü kayıtlara geçti.

-Şikayetçi olan aile sayısı iddianamede 10 aile olarak yer aldı. Aileler çocuklarını Ensar vakfı diye teslim ettiklerini de ifadelerinde söylediler.