07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Kan Donduran İfade
Kan Donduran İfade

Kan Donduran İfade

Manisa’nın Alaşehir İlçesi’ndeki evlerinin önünde oynarken kaybolan 4 yaşındaki Irmak Kupal’ı öldürüp gömdüğünü söyleyen Himmet. A’nın emniyetteki ifadesinde, “Çocuğu eve getirdim. Tecavüz ettim. Elimle boğdum. Yaşadığını görünce bu kez kemerle boğdum. Daha sonra çuvala koyup, Sarıkız Çayı kenarına gömdüm” dedi.

Öte yandan zanlı Himmet.A.’nın evinde yapılan aramalarda; küçük kıza ait olduğu anlaşılan saç kılı ve kan izlerinin rastlandığı, örneğin küçük kızın annesinin kan örneğiyle örtüştüğü öğrenildi.

Gündelik işlerde çalışarak geçimini sağlayan 44 yaşındaki Bilal Kupal ile 27 yaşındaki Suriye Kupal çiftinin Menderes Mahallesi Elmadağ Caddesi 2 Sokak’taki evlerinin önünde oynayan kızları Irmak Kupal, geçen 14 Ekim’de, saat 15.00 sıralarında ortadan kayboldu. Ailesi gidebileceği yerlere bakmasına rağmen minik Irmak’a ulaşamayınca durumu, polise bildirdi.
Polis, ailesinin iki kızından biri olan küçük Irmak’ın bulunması için jandarma ve Manisa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekiplerinden yardım istedi. Menderes Mahallesi çevresindeki park ve okul bahçeleri, Sarıkız Deresi, Alaşehir Höyüğü, Kenan Evren Parkı ve Alaşehir Mezarlığı ile inşaatlar arandı. Ancak, çocuktan ses çıkmadı. Bunun üzerine arama kurtarma çalışmaları sonlandırıldı.

TV’de İtiraf

Kupal ailesinin endişeli bekleyişi, dün gelen bir itirafla üzüntüye dönüştü. Özel bir televizyon kanalındaki Müge Anlı’nın sunduğu ‘Tatlı Sert’ adlı programda kayıp küçük Irmak’ın bulunması için yapılan programda baba Bilal Kupal, mahallerinde oturan ve hurdacılık yapan Himmet.A.’ya dikkat çekmişti. Bunun üzerine Himmet.A., dünkü programa davet edildi. Programda çelişki açıklamalar yapan Himmet.A., programın sonunda Müge Anlı ile özel olarak görüşmek istediğini söyledi. Bunun üzerine programın kapanışına Anlı, katılamadı. Alaşehir’de hurdacılık yapan Himmet.A.’nın görüşmede, iddiaya göre, Anlı’ya küçük Irmak’ı kendisinin öldürüp, cesedini Ilıca Mahallesi’ndeki Sarıkız Çayı kenarına attığını itiraf etti.

Bunun üzerine program yetkilileri durumu polise bildirdi. Stüdyoya gelen polis, 15 yıl önce 14 yaşındaki kız yeğenini taciz etmekten dolayı 1.5 yıl cezaevinde yattığı öğrenilen Himmet.A.’yı gözaltına aldı. Sarıkız Çayı çevresinde polis ekipleri çalışma başlattı. Bu sabah zanlı Himmet.A., çocuğun cesedini attığı yeri göstermek için Ilıca Mahallesi Sarıkız Çayı’ne getirildi. Ancak minik Irmak’ın cesedini gömdüğü yeri tam olarak hatırlayamadığını ifade ettiği öğrenildi. Bunun üzerine arama köpekleri, polis ekipleri, belediye işçileri, kepçe ve kürelerle bölgedeki çayın yakınında yer alan bağlar içinde kazı ve arama çalışmalarına başladı. Ancak, bu ana kadar herhangi bir şey bulunamadı. Emniyete götürülen Himmet.A.’nın sorgusunun sürdüğü öğrenildi.